Aktualności - Przedszkole w Pawłowicach

Publiczne Przedszkole nr 2 w Pawłowicach

Animated textheadlineswords

Przejdź do treści

Aktualności

Wybór stron   [ 1 ]  [ 2 ]

22-03-2023

WYNIKI KONKURSU: "WIOSNA OCZAMI DZIECKA"!
W dniu 22 marca, komisja w składzie:
1. Monika Bartkowiak - pracownik biblioteki w Pawłowicach,
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik naszego przedszkola,
3. Monika Wleklik - dyrektor naszego przedszkola.

Wyłoniła następujących zwycięzców w konkursie: "Wiosna oczami dziecka":

Grupa "Pszczółki":
Miejsce I - Maja Urbanowska
Miejsce II - Olivier Ślęzak
Miejsce III - Gabrysia Zientara

Grupa "Misie":
Miejsce I - Wojciech Chwaliszewski
Miejsce II - Miłosz Patelka,
Miejsce III - Oliwia Wożniak

Wszyscy uczestnicy, otrzymali dyplomy i upominki. Zapraszamy do galerii!


21-03-2023

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
"Marzanno, Marzanno - Ty zimowa panno,
my Ciebie żegnamy,
Wiosnę przywitamy"!

Dzsiaj 21 marca, obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci, przyszły w tym dniu ubrane na zielono, po to aby radośnie przywitać Wiosnę. Od rana, spiewaliśmy wesołe piosenki o wiośnie a po śniadaniu, wybraliśmy się na spacer aby pożegnać Zimę a przywitać gorąco panią Wiosnę. W tym dniu, także obchodzony jest Dzień Dzieci z Zespołem Downa, dlatego na znak pojednania z nimi, ubraliśmy skarpetki nie do pary! Zapraszamy do galerii!


15-03-2023

ROZLICZENIE AKCJI : GÓRA GROSZA!
Zakończyliśmy akcję: Góra Grosza! Bardzo dziękujemy za udział i wsparcie. Zebraliśmy: 358,84 zł
1 gr  - 43, 31zł
2 gr - 43, 24zł
5 gr - 98, 43zł
10 gr  - 87,56zł
20 gr  - 55,80zł
50 gr - 16,50zł
1 zł - 7zł
2 zł - 2zł
5 zł - 5zł
Kwota: 358,84zł!

15-03-2023

WIZYTA W PIEKARNI!

 
„Od piekarza bułeczka,
 
Od piekarza ciasteczka,
 
I już niebo w gębie mamy.
 
I za to Wam serdeczne
 
życzenia składamy”!

 
W środę 15 marca, obchodzimy Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej właśnie okazji, wybraliśmy się do piekarni w Osiecznej, gdzie na miejscu, panowie piekarze, opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy, oprowadzili po magazynie, opowiedzieli o rodzajach mąki. Każdy przedszkolak, mógł wykonać swoją drożdżówkę, którą panowie włożyli do ogromnego pieca. Na koniec, wręczyliśmy piekarzom laurkę i zaśpiewaliśmy Sto Lat w dniu ich święta. Zapraszamy do galerii!

09-03-2023

DINOZAURY!
Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.  Dzisiejsze zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzieci nauczyły się pięknie śpiewać piosenkę "Dinozaur Pimpus" . Na koniec dnia każdy przedszkolak z grupy Misie zrobił sobie zdjęcie w specjalnej dinozaurowej fotobudce. Zapraszamy do galerii!

08-03-2023

           DZIEŃ KOBIET!

 
               "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                 I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                 Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                 Dużo radości.

                 Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                 W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                 Każdego dnia dobry uczynek -
                 To jest od chłopców upominek".

 
8 marca -  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety.
 
W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodyczy, kwiatów i drobnych upominków. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia. Zapraszamy do galerii!

03-03-2023

NADLEŚNICTWO KARCZMA BOROWA!

 
W piątek 3 marca, wybraliśmy się do Nadleśnictwa Karczmy Borowej w Kąkolewie na lekcję przyrodniczą. Podczas spotkania, nasze dzieci dowiedziały się, jak ważna jest praca leśniczego dla naszych lasów i zwierząt, które w nim mieszkają. Pani, opowiedziała nam o różnych gatunkach ptaków, oglądaliśmy film przyrodniczy i  zgadywaliśmy odgłosy zwierząt! Zapraszamy do galerii!

03-03-2023

DINOZAURY!

"Pszczółki", przez cały tydzień rozmawiały o dinozaurach. Podczas zajęć, dowiedziały się, kiedy one żyły, jaka jest ich historia powstania i odejścia, poznały niektóre gatunki i uczyły sie ich trudnych nazw. Na koniec, wydobywały dinozaury z jajek lodowych i wynajdowały szkielety ukryte w piasku. Zapraszamy do galerii!

02-03-2023

URODZINY!
 
 
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
 
Dziś są Twoje urodzinki”!
 
 
 
W lutym, swoje urodziny w grupie ‘Misie”, obchodzili: Nela Adamczak i Szymon Homski .
Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

23-02-2023


WARSZTATY CZEKOLADOWE!

 
W czwartek 23.02.2023 r. do naszego przedszkola przyjechał CZEKOLADOWY AUTOBUS. Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. W wyjątkowym autobusie odbyły się  czekoladowe warsztaty. To jedyny taki autobus, który jeździ po Polsce odwiedzając przedszkola. Dzieci ubrane w piękne fartuchy i czepki zapoznały się z historią czekolady, poznały jej różne smaki, tworzyły własne wyroby, ozdabiały je i pięknie pakowały w pudełeczka. To świetny sposób na wspaniała zabawę i edukację. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza czekolady i zabrał ze sobą swoje czekoladowe smakołyki. Zapraszamy do galerii!

22-02-2023

OWCZARNIA W KOCIUGACH!

 
We wtorek 21 lutego, dzięki uprzejmości Państwa Chwaliszewskich, pojechaliśmy naszym autokarem szkolnym do Kociug do Owczarnia. Na miejsce, mieliśmy możliwość, nie tylko zobaczenia miejsca, gdzie mieszkają owieczki, ale także mogliśmy nakarmić te najmłodsze. Dzieci były bardzo zadowolone! Zapraszamy do galerii!

14-02-2023

BALIK!

 
„ W karnawale, w karnawale
 
Dzieci bawią się wspaniale!
 
W karnawale każdy chcę,
 
Tańczyć , śpiewać, bawić się”!
 
 
We wtorek 14 lutego, odbył się w naszym przedszkolu Balik Karnawałowo-Walentynkowy. Dzieci tego dnia, mogły przebrać się za co tylko chciały. Sale, były kolorowo ubrane. Było mnóstwo tańca, radości i wspólnej zabawy. Zapraszamy do galerii!


25-01-2023

URODZINY!
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki”!

 
W środę 25 stycznia, swoje urodziny w grupie "Misie", obchodzili: Paulina Józefiak i Miłosz Patelka. Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

25-01-2023

URODZINY!
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki”!

 
W środę 25 stycznia, swoje urodziny w grupie ‘Pszczółki”, obchodzili: Milenka Maślonka, Gabriela Zientara, Mateusz Jędroszkowiak i Olivier Ślęzak. Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

24-01-2023

ZIMOWE ZABAWY „PSZCZÓŁEK”!

 
Niestety, na dworze nie ma śniegu i nasze dzieci, nie miały okazji podczas pobytu w przedszkolu, wyjść na plac i pobawić się w śniegowe zabawy. Dlatego, pani Julita, przygotowała dla nich sztuczny śnieg, żeby miały chociaż trochę frajdy i mogły się nim pobawić! Zapraszamy do galerii!

24-01-2023

TERAPIA PEDAGOGICZNA

"Nie musisz mieć przyjaciół stu,
nie musisz mieć dziesięciu,
wystarczy byś jednego miał,
a to już wielkie szczęście.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto zawsze cię zrozumie,
gdy dobrze jest – to cieszy się,
gdy źle – pocieszyć umie.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto nigdy nie zawiedzie,
a poznasz go, bo z tobą jest
gdy coś się nie powiedzie".
 
 
           Na dzisiejszych zajęciach z pedagogiem, rozmawialiśmy o tym czym jest przyjaźń, jak ważny jest dla każdego z nas przyjaciel. Dzieci wymieniały różne cechy dobrego przyjaciela oraz czynności, które można z nim wykonywać. Przyjaciel jest towarzyszem zabaw, ale też może być osobą, o którą  dziecko się troszczy, pociesza ją, pomaga w sytuacjach trudnych emocjonalnie.  Poznały emocje, które w różnych okolicznościach z przyjacielem można przeżywać.
 
           Przyjaźnie pomagają dziecku  rozwijać się emocjonalnie i moralnie. Przedszkolak uczy się wychodzenia z rozwojowego egoizmu, starania się nie tylko o siebie, ale też o przyjaciela. Widać to dobrze w sytuacjach, kiedy dziecko dba o „sprawiedliwość” i równy podział – pilnuje, aby smakołyk czy przywilej trafił nie tylko do niego, ale też do przyjaciela. Starszy przedszkolak potrafi też, choć to szczególnie trudne, podzielić się czymś, co jest dla niego ważne ze swoim przyjacielem.
 
           Dzieci wykonały piękne serduszka dla swego przyjaciela oraz wspólnie na koniec zajęć zatańczyły „Serduszko Przyjaźni”. Zapraszamy do galerii!


18-01-2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

 
„Na Dzień Babci i Dzień Dziadka,
 
Chcę Wam złożyć serdeczne życzenia,
 
Byście lat setnych dożyli,
 
Nie wiedząc co to zmartwienia”!

 
Babcia i Dziadek, to dwie bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Więc, z tej właśnie okazji nasze przedszkolaki, zaprosiły swoich dziadków na występy do Sali Wiejskiej w Pawłowicach. Poprzez wiersze, piosenki i taniec, chciały im serdecznie podziękować za miłość, za dobre serce i za wszystko co dla babcia i dziadek dla nich robią każdego dnia! Zapraszamy do galerii!  

15-01-2023

MISIE ROBIĄ KARMNIKI!

 
Przedszkolaki, bardzo dobrze wiedzą, że w okresie zimowym, trzeba dbać o ptaki, które nie odlatują na czas zimy do ciepłych krajów. Rozmawiały o tym na zajęciach i postanowiły , wykonać swoje małe karmniki, które zawiesiły w naszej okolicy! Zapraszamy do galerii!

03-01-2023

KONKURS: "ZIMOWY KRAJOBRAZ"!
W dniu 19 grudnia, konisja w składzie:
1. Halina Lisiak - emerytowany pracownik naszego przedszkola
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik naszego przedszkola
3. Monika Wleklik - dyrektor naszego przedszkola:

Wyłoniła, następujących zwycięzców w konkursie; "Krajobraz Zimowy":
Miejsce I - Igor Kostrzewa
Miejsce II - Milenka Maślonka
Miejsce II - Maja Urbanowska

Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali dyplomy i upominek. Zapraszamy do galerii!

23-12-2022

WIGILIA!
"Na niebie pierwsza gwiazda
Ogłasza nam nowinę
Że czas zasiąść do stołu
I rozpocząć Wigilię"!

18-12-2022

„I TY MOŻESZ ZOSTAC POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”!

 
W ramach akcji : „I Ty możesz zostać pomocnikiem świętego Mikołaja”, z zebranych produktów, zrobiliśmy 17 paczek i zostały one rozwiezione niektórym samotnym osobom w miejscowościach
: Pawłowice, Robczysko i Kociugi. Zapraszamy do galerii!

15-12-2022
WYNIKI KONKURSU!
"Stroik Bożonarodzeniowy!

W dniu, 3 grudnia - komisja w składzie:

1. Monika Glapiak - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krzemieniewie
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik Przedszkola w Pawłwicach
3. Monika Wleklik - dyrektor Przedszkola w Pawłowicach

Wyłoniło, następujących zwycięzców w konkursie: "Stroik Bożonarodzeniowy":
Miejsce I - Milena Maślonka
Miejsce II - Maja Urbanowska
Miejsce III - Fabian Wawrzyniak

Wszyscy uczestnicy konkursu, odtrzymali dyplom i upominek. Zapraszamy do galerii!

15-12-2022

SPOTKANIE Z GWIAZDOREM!

 
„Wszystkie dzieci Gwiazdora kochają,
 
Wszystkie dzieci na Niego czekają,
 
Moc prezentów każdemu przyniesie,
 
Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

 
Spotkanie z Gwiazdorem, to najbardziej oczekiwany dzień w roku przez wszystkie dzieci. Właśnie w środę – 14 grudnia, miało miejsce w naszym przedszkolu, to ważne wydarzenie. Dzieci , przygotowały dla Gwiazdora piękny występ artystyczny i w nagrodę, za to, dostały od niego prezenty. Nasz ważny gość, nie zapomniał również o prezentach dla pracowników przedszkola, za co ogromnie dziękujemy! Zapraszamy do galerii!

11-12-2022
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Serdecznie dziękujemy, za zaangażowanie się do akcji:" I ty możesz zostać Świętym Mikołajem"! Zebrane produkty, przekażemy dla samotnych osób w naszym otoczeniu!11-12-2022

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE!
 
W piątek 9 grudnia, przyjechała do na Pani z Edu Aminki, która przygotowała dla naszych dzieci: Warsztaty Bożonarodzeniowe.
Podczas zajęć, przedszkolaki, wykonały piękne choinki z mchu. Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

URODZINY!
 
„Niech Ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa.
 
Nie trać swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki!”

 
W środę 7 grudnia, swoje urodziny w grupie  „Pszczółki”, obchodzili : Maja Urbanowska, Zofia Bernacka, Szymon Kolańczyk, Nikodem Adamczak i Wiktor Biernaczyk.
Solenizantom jeszcze raz, składamy życzenia: Sto Lat!  Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

PARTNERSKA CHOINKA!

 
We wtorek 6 grudnia w Mikołajki, dzieci z naszego przedszkola, wybrały się przed Urząd Gminy Krzemieniewa, gdzie Organizacja „Partnerstwo dla Wolontariatu”, zaprosiła wszystkich chętnych do ubrania choinki.  Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców, zawiesili ozdoby na ogromnej choince! Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

MIKOŁAJKI!
 
„Mikołajki, Mikołajki!
 
Dla nas dzieci – to dzień z bajki”!
 
Dzień 6 grudzień – jest bardzo miłym dniem dla wszystkich dzieci. Tego dnia i w naszym przedszkolu, od rana panowałam radosna atmosfera.
Wszyscy, wypatrywaliśmy specjalnego gościa – Mikołaja! No i pojawił się ona na naszym przedszkolnym placu,
co prawda nie wszedł do przedszkola, ale zostawił prezenty pod choinką i obiecał, że niedługo się u nas znowu pojawi!

05-12-2022

FREJA MIKOŁAJEM!
W poniedziałek, dzień przed Mikołajkami, nasza suczka z dogoterapii- Freja, wcieliła się w rolę Mikołaja i odwiedziała nas w przedszkolu! Zapraszamy do galerii

30-11-2022

ANDRZEJKI!
 
W środę- 30 listopada, obchodziliśmy w przedszkolu – Andrzejki! Zabawę z dziećmi, panie nauczycielki, zaczęły, od krótkiej pogawędki dotyczących Andrzejek. Opowiedziały przedszkolakom skąd pochodzi ten zwyczaj i że kilkadziesiąt lat temu, bardzo poważnie podchodzono do wróżb i czarów, które towarzyszyły temu magicznemu dniu. Następnie, wszyscy razem, wróżyli sobie i czarowali. Zapraszamy do galerii!


29-11-2022

TEATRZYK !

 
„Dziękuję, przepraszam i proszę,
 
czy nosisz koronę, czy nie!
 
Dziękuję, przepraszam i proszę,
 
ciekawe czy ktoś w zamku teraz rozpozna mnie”?
 
 
We wtorek, 29 listopada, przyjechał do nas Teatrzyk „Herbi” z Leszna z przedstawieniem: „Trzy magiczne słowa”. Artyści, jak zwykle, mieli dla naszych przedszkolaków, bardzo ciekawy spektakl, w którym czynnie brały one udział. Przedstawienie, miało na celu, uświadomienie dzieciom, że warto używać w życiu trzech magicznych słów; Dziękuję, Przepraszam i Proszę! Zapraszamy do galerii!

27-11-2022

DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU!

 
25 listopada, tym razem w przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci, przyniosły w tym dniu swoje pluszowe Przytulanki i przez cały dzień bawiliśmy się, tańczyliśmy i pracowaliśmy razem z misiami. Zapraszamy do galerii!

25-11-2022

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

 
„Czy to jutro, czy to dziś,
 
Wszystkim jest potrzebny miś”!

 
25 listopada, na całym świecie, obchodzimy : „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to, zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego Misia. Pluszowe misie, szybko podbiły serca wszystkich dzieci na świecie. Z tej właśnie okazji, rodzice wraz z nauczycielami z naszego przedszkola, wystąpiły dla wszystkich dzieci z teatrzykiem: „Bal w pokoiku lal”! Zapraszamy do galerii!

21-11-2022
"DESZCZOWA CHMURA"!
Przez cały tydzień "Pszczółki", rozmawiały o deszczowej pogodzie jesienią. Na końcu tygodnia, zrobiły deszczowy eksperyment.


20-11-2022
PODZIEKOWANIA!
Serdecznie dziękujemy Panu Olkowi - tacie Gabrysi z "Pszczółek", za pomoc przy mocowaniu siatki na naszym placu!


17-11-2022

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!

 
„Dziś jest nasze pasowanie,
 
Są tu nasze drogie panie,
 
Już od dzisiaj przyrzekamy,
 
Że przedszkole pokochamy”!

 
W czwartek, 17 listopada, odbyła się w przedszkolu bardzo ważna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Na wstępie, pani dyrektor Monika Wleklik, przywitała rodziców, po czym odbył się krótki występ artystyczny, przygotowany przez panią wychowawcę grupy Julitę Klupsch. Po występie, dzieci zostały Pasowane na Przedszkolaka przez panią dyrektor, ogromnym ołówkiem. Od dziś, są prawdziwymi przedszkolakami.  Zapraszamy do galerii!

15-11-2022

DZIEŃ KREDKI!

 
„Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę,
 
Kolorowe kredki, bardzo lubią mnie.
 
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
 
Namalują wszystko – to co, chcę”!

 
We wtorek, 15 listopada, udaliśmy się do naszej pobliskiej biblioteki, gdzie Pani Monika i Pani Patrycja, przygotowały dla naszych przedszkolaków – zajęcia z okazji zbliżającego się – Dnia Kredki! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii!

13-11-2022

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!
 

„ Kto Ty jesteś – Polak mały,
 
Jaki znak Twój? – Orzeł biały,
 
Gdzie Ty mieszkasz – między swymi,
 
W jakim kraju – w Polskiej ziemi…”
 
                            Władysław Bełza
 
 
W czwartek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszym przedszkolu – Dzień Niepodległości. Z tej okazji, dzieci przyszły ubrane na galowo, wykonały flagi w naszych ojczystych barwach. Uczciły pamięć o tym święcie – i o godzinie 11.11 , zaśpiewaliśmy wszyscy razem Hymn Narodowy. Następnie, dzieci z grupy „Misie”, przedstawiły młodszym kolegom program artystyczny o tematyce Święta Niepodległości. Oczywiście, nie zabrakło tradycji, i ze smakiem zjedliśmy rogale Marcińskie. Zapraszamy do galerii!

09-11-2022

PIECZEMY CIASTECZKA Z PANEM WÓJTEM!

 
11 listopada, zbliża się do nas wielkimi krokami, z tej właśnie okazji, dzieci z grupy „Misie”, zaprosiły  Wójta naszej gminy  – pana Radosława Sobeckiego, na :”Patriotyczne Pieczenie Ciasteczek”. Pan Wójt, przyjął nasze zaproszenie i właśnie dziś przyjechał do przedszkola. Dzieciaki i pan Wójt, zabrali się ochoczo do pracy. Na samym początku, wałkowali ciasto, potem wykrajali ciasteczka a na samym końcu, lukrowali je w nasze barwy narodowe : biało-czerwone!  Jeszcze raz dziękujemy panu Wójtowi za przybycie. Zapraszamy do galerii!

09-11-2022

ZBIÓRKA KASZTANÓW!

 
We wtorek – 8 listopada, odbyło się rozstrzygnięcie akcji:  Zbiórka Kasztanów!
 
Miejsce I – Wojciech Chwaliszewski - 126,8 kg
 
Miejsce II –  Zofia Chwaliszewska - 77,93 kg
 
Miejsce III – Igor Kostrzewa - 63 kg
 
Wszyscy uczestnicy akcji, otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy, za tak liczny udział! Zapraszamy do galerii!

03-11-2022

WYNIKI KONKURSU „KARMNIK” i „BUDKA LĘGOWA”!
 
W dniu 03.11.2022 roku, komisja w składzie:

1.       Pan Ryszard Machowiak – sołtys wsi Robczysko,
 
2.       Pan Tomasz Adamczak – sołtys wsi Pawłowice
 
3.       Pan Roman Czwojdrak – sołtys wsi Kociugi

Wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie: „Karmnik”:
 
Miejsce I – Hanna Spychała
 
Miejsce II – Szymon Kolańczyk
 
Miejsce III – Zofia Bernacka
  
Wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie: „Budka Lęgowa”:
 
Miejsce I – Marysia Machulska
 
Miejsce II – Amelia Gajowa
 
Miejsce III – Olivier Ślęzak
 
Wyróżnienie – Szymon Sobczak
 
Nagroda za udział – Alan Spyrka
 
Konkursy, odbyły się, pod nadzorem Nadleśnictwa Karczma Borowa. Wszyscy uczestnicy konkursów, otrzymali dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo, oraz pana sołtysa Romana Czwojdraka. Karmniki i budki lęgowe, będą umieszczone na placu przedszkolnym, ale również niektóre z nich, znajdą swoje miejsca na terenie naszej całej gminy, ponieważ zostały zabrane przez sołtysów do swoich miejscowości. Zapraszamy do galerii!

26-10-2022
AKCJA „JABŁUSZKO”.

 
Nasza największa siła tkwi
 
w dobroci i czułości
naszego serca…”

 
Akcja charytatywna:  „Jabłuszko”, jest organizowana przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński i w tym roku była kierowana, do: Nataszy, Krzysia, Marcela, Wojtka, Grzesia, Wiktorii i Oli. W naszym przedszkolu, również mieliśmy okazję, pomóc tym dzieciom. Razem zebraliśmy: 810,70zł. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie! Zapraszamy do galerii!

24-10-2022
WILKI!
"Pszczółki" - wykorzystały dary jesieni - liście klonu i zrobiły z nich pracę plastyczną. pt:"Wilki".20-10-2022

KISZENIE KAPUSTY JAK DAWNIEJ!
 
W czwartek, nasze dzieciaki, udały się do Izby Regionalnej w naszej miejscowości, na kiszenie kapusty. Przedszkolacy, z ciekawością, słuchały pani Moniki, która opowiadała nam o tym, jak w dawnych czasach kisiło się kapustę, jaka to była ciężka i męcząca praca. Następnie, każdy chętny przedszkolak, tarł marchewkę, szatkował kapustę heblem a na koniec dusił ją w beczce swoimi stopami. Ukiszoną kapustę, zabraliśmy do przedszkola w nadziei, że nasza pani Marysia, wyczaruję z niej coś pysznego do zjedzenia. Zapraszamy do galerii!

20-10-2022

MISIE ROBIĄ KOMPOTY!
 
Jesień, to pora roku, która daje nam w darze mnóstwo zdrowych warzyw i owoców. „Misie”, przez cały tydzień, rozmawiały o darach jesieni, poznawały jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw dla naszego organizmu. Pod koniec zajęć, zrobiły zapasy na zimę w formie pysznych kompotów!

15-10-2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!
 
14 października, wszyscy pracownicy oświaty, mają swoje święto – jest to Dzień Edukacji Narodowej! Serdecznie dziękujemy za pamięć o nas w tym wyjątkowym dla nas dniu, za życzenia i podziękowania! Jest nam niezmiernie miło! Zapraszamy do galerii!

13-10-2022
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA- NA WESOŁO


13-10-2022

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA!
 
„Niechaj cieszą się dzieciaki,
 
w mig zbiorą te ziemniaki,
 
co wyrosły nam na polu,
 
uprawianym w tym przedszkolu.”
 
W piękny październikowy dzień, dzieci z naszego przedszkola, wraz ze swoimi rodzicami, zebrały się na placu przedszkolnym, żeby bawić się na Festynie, pt.: Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Było mnóstwo zabaw, konkurencji, uśmiechu i muzyki. Uwieńczeniem wspaniałej imprezy, była uczta z pieczonych ziemniaków, które smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas, przyniósł wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.

11-10-2022

ŚWIĘTO DRZEWA!
10 października – przypada bardzo ważny dzień dla naszej planety – Święto Drzewa. Już od 20 lat, badania naukowców, wykazały dobroczynne działania drzew. Poprzez dotyk,głaskanie, czy przytulanie się do drzewa, doświadczany promieniowania, które leczy dolegliwości psychiczne i fizyczne. Żeby to sprawdzić, udaliśmy się do Krzemieniewa na ścieżkę edukacyjną, gdzie każdy z nas mógł, przytulić się właśnie do drzewa. Zapraszamy do galerii!

11-10-2022

WIZYTA W URZĘDZIE GMINY KRZEMIENIEWO!
W poniedziałek, dzięki uprzejmości pani Joanny Adamczak, mogliśmy pojechać do Urzędu Gminy w Krzemieniewie. Na miejscu, przywitał nas Wójt gminy – pan Radosław Sobecki, który oprowadził nas po urzędzie i pokazał najważniejsze miejsca, takie jak: gabinet pana wójta,sala konferencyjna, sala narad i inne gabinety, gdzie mieszkańcy naszej gminy, mogą udać się i załatwić wiele ważnych spraw. Dla odważnych przedszkolaków, była możliwość, zajęcia miejsca Pana Wójta w jego własnym fotelu. Zapraszamy do galerii.

11-10-2022

URODZINY!
 
„Niech Ci słonko, ciepło gra,
 
niech Twój uśmiech długo trwa.
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
dziś są Twoje Urodzinki”!
 
W miesiącu: wrzesień, w przedszkolu, urodziny obchodziły dzieci z grupy „Misie”: Maja Ratajczak, Hanna Adamczak, Bartłomiej Rosik i Alan Spyrka. Solenizantom jeszcze raz, życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

11-10-2022

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JESIENNE DRZEWO”!
 
W dniu 4.10.2002roku, komisja w składzie:
 
1. Monika Wleklik – dyrektor przedszkola
 
2. Maria Reggig – pracownik przedszkola
 
3. Małgorzata Zaręba – emerytowany pracownik przedszkola,
 
wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie „Jesienne Drzewo”:
 
„Pszczółki”:
 
Milena Maślonka – miejsce I
 
Gabriela Zientara – miejsce II
 
Olivier Ślęzak - miejsce III
 
Maja Urbanowska – miejsce III
 
„Misie”:
 
Bartłomiej Rosik – miejsce I
 
Wojciech Chwaliszewski – miejsce II
 
Maja Ratajczak – miejsce II
 
Nikodem Nowak – miejsce III
 
Oliwia Wożniak – miejsce III
 
 
Wszystkich prac, wpłynęło” 26. Dzieci, zostały nagrodzone dyplomami, książkami, oraz słodkimi niespodziankami. Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii!

PODZIĘKOWANIA!
 
Serdecznie dziękujemy, pani Marcie Machulskiej,
za podarowanie naszym przedszkolakom owoców i warzyw!

04-10-2022

DZIEŃ CHŁOPAKA!
 
Dziś dziewczynki sto lat śpiewają,
 
bo Chłopcy święto mają.
 
Z okazji tego dnia niezwykłego,
 
życzymy Wam chłopcy
 
 wszystkiego najlepszego!”
 
 
W poniedziałek, obchodziliśmy w przedszkolu, bardzo przyjemne święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji, dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom Sto Lat,
 
złożyły życzenia i wręczyły prezenty. Zapraszamy do galerii!

02-10-2022

PSZCZÓŁKI WITAJĄ JESIEŃ!
 
 
Idzie łąką, idzie polem,
 
pod złocistym parasolem.
 
Gdy go zamknie - słońce świeci,
 
Gdy otworzy - pada deszcz.
 
Kto to taki, czy już wiecie?
 
Tak, to właśnie – Jesień jest!”
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Tadeusz Śliwak

 
Przez cały tydzień, dzieci z grupy „Pszczółki”, witały, piękną porę roku, która czaruje nas takimi kolorami jak: czerwony, pomarańczowy, żółty i brązowy. Kolory te pięknie lśnią na jesiennych liściach. Przedszkolaki na zajęciach poznawały wszystkie dary jesieni, szukały jesieni na spacerach i wykonywały jesienne prace. Zapraszamy do galerii!

26-09-2022

TEATRZYK!
Dziś w przedszkolu, odbył się spektakl, pt. „ Pszczoły”, przygotowane przez Teatrzyk Pompon z Leszna, który tworzą panie Dorota i Zosia Sacha. Podczas ponad półgodzinnego przedstawienia, nasze dzieci bawiły się z pszczołą Eugenią i pszczołą Martyną. Przedstawienie, było bardzo wesołe i przyniosło naszym przedszkolakom wiele radości. Zapraszamy do galerii!


ALARM PRZECIWPOŻAROWY!
22 września 2022 roku, o godzinie 10.10 - przedszkolacy z naszego przedszkola, brały udział w próbnej ewakuacji. Ewakuacja, odbyła się pod nadzorem głównego Specjalisty ds. BHP i Poż Pani Katarzyny Jakubowskiej- Rozwalka. Ewakuacja przebiegła prawidłowo!

20-09-2022

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!
 
 
„ Każdy przedszkolak dobrze wie,
 
 że kiedy wrzesień kończy się.
 
Od najmłodszego aż do starszaka,
 
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
 
 
Dnia 20 września, obchodziliśmy bardzo ważne święto – Dzień Przedszkolaka. To święto, zostało uchwalone przez  Sejm RP we wrześniu 2013 roku i  ma na celu, promowanie edukacji przedszkolnej i pomóc w rozwoju naszych najmłodszych dzieci.  W naszym przedszkolu, od samego rana, panowała muzyczna atmosfera, dzieci już w szatni zostały przywitane piosenką. Po śniadaniu, dla wszystkich przedszkolaków, została zorganizowana dyskoteka. Dzieci na pamiątkę tego święta, dostały balony i medale. Zapraszamy do galerii!

18-09-2022

SPRZĄTANIE ŚWIATA – „Wszystkie śmieci są nasze!”
 
W piątek 16 września, wzięliśmy udział w akcji – „Sprzątanie Świata – Polska 2022”, pod hasłem:
„Wszystkie śmieci są NASZE”. Akcja, miała na celu manifestację,
 
przeciwko śmiecenia przez nas – ludzi - swojej planety, swojego miejsca do życia, wszystkie śmieci,
które znajdujemy wokół nas, zostawił właśnie człowiek.
 
Przedszkolaki z chęcią, zabrały się do porządkowania placu przy naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii.

18-09-2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!
 
15 września, obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Przez cały dzień, wśród dzieci z grupy Pszczółki, panowała kropkowa rewia mody. Kropki, zachęcały do zabawy i pracy plastycznej. Przedszkolaki, poznały historię dziewczynki – Vashti, która, dzięki maleńkiej kropce z nieśmiałej istotki, stała się pewną siebie dziewczynką! Zapraszamy do galerii!  

01-09-2022

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023!
1 września 2022 roku o godz. 8.00, razem z dziećmi przywitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. W tym roku, mieliśmy wyjątkowego gościa – Pana wójta – Radosława Sobeckiego,
który w uroczysty sposób, przywitał nową Panią dyrektor Monikę Wleklik i pożegnał odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią dyrektor Irenę Knuła.
Pan wójt, jak i Pani dyrektor Monika Wleklik, życzyli wszystkim zgromadzonym gościom wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii!

01-09-2022

 DZIEŃ ADAPTACYJNY!
Dnia 26 sierpnia – w czwartek, odbyły się w naszym przedszkolu po raz drugi zajęcia adaptacyjne, dla tych dzieci,
które 1 września, rozpoczną naukę w naszym przedszkolu. Dzieci na początku, pobawiły się w kącikach zabaw,
następnie wszystkie razem zatańczyły i zaśpiewały! Zapraszamy do galerii.,
Ⓒ Copyright by Przedszkole w Pawłowicach 2010-2022
Tel. 65 5367-444
przedszkole@przedszkolepawlowice.pl
Wróć do spisu treści