Aktualności - Przedszkole w Pawłowicach

Wybór stron   [ 1 ]  [ 2 ]   [ 3 ]  [ 4 ]

Informujemy, iż na nurtujące Państwa pytania związane z funkcjonowaniem przedszkola, odpowiedzi udziela dyrektor przedszkola ( po uprzednim telefonicznym umówieniu się).
Numer tel. 65 5367-444

Terapia pedagogiczna
DRODZY RODZICE
Terapia pedagogiczna to specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Ukierunkowana jest ona na korygowanie i kompensowanie zaburzeń psychoruchowego rozwoju dziecka jako jednej z przyczyn niepowodzeń szkolnych.

Cele terapii pedagogicznej:
  • stymulowanie rozwoju dziecka – jest to cel nadrzędny
  • stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psycho – motorycznych
  • wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach
  • eliminowanie niepowodzeń szkolnych poprzez różne techniki
  • eliminowanie niepowodzeń emocjonalno – społecznych i ich konsekwencji

UWAGA!
Prosimy o zapoznanie się z dokumentami, odnośnie dowożenia dzieci do przedszkola w roku szkolnym 2022/23

Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek skonstruowanych

z małych części, gdyż grozi to zagubieniem zabawki, lub - co gorsza możliwością

zadławienia się jej małą częścią.  Dziękujemy za zrozumienie!!!

UWAGA!

Przypominamy rodzicom, aby do przedszkola przyprowadzać dzieci, które nie mają kataru, nie kaszlą. Zadbamy w ten sposób o zdrowie swoje, ale również innych!

Informujemy rodziców, że  stawka za żywienie:
2 posiłki -5 zł
3 posiłki -6 zł

UWAGA KONKURSY!
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, do wzięcia udziału w naszych konkursach!
1. "Jesienne drzewo" - regulamin
2. " Karmnik lub budka lęgowa dla ptaków" - regulamin

PODZIĘKOWANIA!
Serdecznie dziękujemy, pani Marcie Machulskiej, za podarowanie naszym przedszkolakom owoców i warzyw!

26-09-2022

TEATRZYK!
Dziś w przedszkolu, odbył się spektakl, pt. „ Pszczoły”, przygotowane przez Teatrzyk Pompon z Leszna, który tworzą panie Dorota i Zosia Sacha. Podczas ponad półgodzinnego przedstawienia, nasze dzieci bawiły się z pszczołą Eugenią i pszczołą Martyną. Przedstawienie, było bardzo wesołe i przyniosło naszym przedszkolakom wiele radości. Zapraszamy do galerii!

ALARM PRZECIWPOŻAROWY!
22 września 2022 roku, o godzinie 10.10 - przedszkolacy z naszego przedszkola, brały udział w próbnej ewakuacji. Ewakuacja, odbyła się pod nadzorem głównego Specjalisty ds. BHP i Poż Pani Katarzyny Jakubowskiej- Rozwalka. Ewakuacja przebiegła prawidłowo!

20-09-2022

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

„ Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy wrzesień kończy się.
 Od najmłodszego aż do starszaka,
 wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”

Dnia 20 września, obchodziliśmy bardzo ważne święto – Dzień Przedszkolaka. To święto, zostało uchwalone przez  Sejm RP we wrześniu 2013 roku i  ma na celu, promowanie edukacji przedszkolnej i pomóc w rozwoju naszych najmłodszych dzieci.  W naszym przedszkolu, od samego rana, panowała muzyczna atmosfera, dzieci już w szatni zostały przywitane piosenką. Po śniadaniu, dla wszystkich przedszkolaków, została zorganizowana dyskoteka. Dzieci na pamiątkę tego święta, dostały balony i medale. Zapraszamy do galerii!

18-09-2022

SPRZĄTANIE ŚWIATA – „Wszystkie śmieci są nasze!”

W piątek 16 września, wzięliśmy udział w akcji – „Sprzątanie Świata – Polska 2022”, pod hasłem: „Wszystkie śmieci są NASZE”. Akcja, miała na celu manifestację,
przeciwko śmiecenia przez nas – ludzi - swojej planety, swojego miejsca do życia, wszystkie śmieci, które znajdujemy wokół nas, zostawił właśnie człowiek.
Przedszkolaki z chęcią, zabrały się do porządkowania placu przy naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii.

18-09-2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!

15 września, obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Przez cały dzień, wśród dzieci z grupy Pszczółki, panowała kropkowa rewia mody. Kropki, zachęcały do zabawy i pracy plastycznej. Przedszkolaki, poznały historię dziewczynki – Vashti, która, dzięki maleńkiej kropce z nieśmiałej istotki, stała się pewną siebie dziewczynką! Zapraszamy do galerii!

01-09-2022

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023!
1 września 2022 roku o godz. 8.00, razem z dziećmi przywitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. W tym roku, mieliśmy wyjątkowego gościa – Pana wójta – Radosława Sobeckiego,
który w uroczysty sposób, przywitał nową Panią dyrektor Monikę Wleklik i pożegnał odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią dyrektor Irenę Knuła.
Pan wójt, jak i Pani dyrektor Monika Wleklik, życzyli wszystkim zgromadzonym gościom wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii!

01-09-2022

DZIEŃ ADAPTACYJNY!
Dnia 26 sierpnia – w czwartek, odbyły się w naszym przedszkolu po raz drugi zajęcia adaptacyjne, dla tych dzieci,
które 1 września, rozpoczną naukę w naszym przedszkolu. Dzieci na początku, pobawiły się w kącikach zabaw,