Grupa Pszczółki - Przedszkole w Pawłowicach

W GRUPIE   ,, PSZCZÓŁKI  ,,
   ROK SZKOLNY 2018/19

GŁÓWNE   ZAŁOŻENIA  DZIAŁAŃ:

1.      Rozwijamy i dbamy o wiarę we własne siły, możliwości, poczucie własnej wartości.

2.      Uczymy empatii i współpracy, nazywanie uczuć, prawidłowego zachowania się pod ich wpływem

3.      Niwelowanie lęku, stresu.

4.      Uczymy prawidłowej komunikacji z dziećmi, dbałość o bezpieczeństwo i przestrzeganie praw dziecka.

DZIAŁANIA  WSPIERAJĄCE  DZIECI.

1. Ćwiczenia rozwijające umiejętności; Czytanie bajek i opowiadań, organizowanie zabaw, ćwiczeń, pogadanek oraz wykonywanie prac plastycznych przez dzieci. Zapewnienie dzieciom równych szans uczestnictwa w zajęciach/ uczestniczą wszystkie dzieci. Dostosowanie zajęć do potrzeb, wieku, zainteresowań dzieci.

2. Zadania i ćwiczenia rozwijające; dzieci uczą rozpoznawać i nazywać uczucia i emocje. Poprzez gry i  zabawy budują poczucia własnej wartości i silnej osobowości, odczuwania empatii w stosunku do innych.

3. Praca wychowawczo- terapeutyczna; próby radzenia sobie w  nowych i trudnych sytuacjach, wyciszamy i niwelujemy zachowania agresywne poprzez wybrane zabawy w grupie, uczymy radzić sobie ze stresem.

4. Program pozwalający dzieciom zrozumieć otaczający świat ,komunikowanie się oraz unikać niebezpiecznych zdarzeń; bezpieczne zachowanie wśród dzieci, bezpieczeństwo życia codziennego, ostrożność wobec nieznajomych dorosłych.