tekst - projekt

tekst - projekt

Beneficjent projektu: Gmina Krzemieniewo

Okres realizacji projektu: 01.09.2024 – 31.06.2026 r.

Realizatorzy projektu:
Zespół Szkół Gminy     Krzemieniewo Przedszkole Szkoła Podstawowa w Garzynie, Garzyn ul.     Leszczyńska 50, 64-120 Krzemieniewo,
Publiczne Przedszkole w     Krzemieniewie, ul. Spółdzielcza 48, 64-120 Krzemieniewo
Publiczne Przedszkole nr 2,     Pawłowice ul. Zielona 16, 64-122 Pawłowice
Publiczna Szkoła Podstawowa     im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, Oddział Przedszkolny, ul.     Leszczyńska 6, 64-122 Pawłowice
Publiczna Szkoła Podstawowa     im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie, Oddział Przedszkolny, Nowy     Belęcin 30, 64-120 Krzemieniewo
Publiczna Szkoła Podstawowa     Filialna w Oporówku, Oddział Przedszkolny, Oporówko 7a, 64-120     Krzemieniewo
Działania realizowane w ramach projektu:

- Zadanie 1: Dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz utworzenie sali do relaksacji i zajęć sensorycznych - w ramach zadania dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami zostaną istniejące miejsca wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Garzynie. Zakupione zostaną;
winda/dźwig zewnętrzny     umożliwiający wejście/wjazd do placówki osobom z niepełnosprawnością     ruchową.
przewijak dla dzieci z     niepełnosprawnościami
stolik terapeutyczny do     wózka inwalidzkiego
wyposażenie sali do     relaksacji i zajęć sensorycznych, z której korzystać będą mogły wszystkie     dzieci uczęszczające do przedszkola.
- Zadanie 2: Rozwijanie kompetencji kadry pedagogicznej - w ramach zadania wsparciem objętych zostanie 10 nauczycielek pracujących w placówkach przedszkolnych objętych wsparciem w ramach projektu. Nauczycielki zostaną objęte wsparciem w postaci studiów podyplomowych, kursów, szkoleń.
- Zadanie 3: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków - wsparcie w postaci zajęć zwiększających szanse edukacyjne dzieci tj. realizowane w celu wyrównania stwierdzonych deficytów oraz w celu podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej. Dodatkowe zajęcia będą prowadzone z uwzględnieniem indywidulnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci objętych wsparciem. W ramach zadania prowadzone będą następujące zajęcia: zajęcia umuzykalniające, zajęcia plastyczne, rytmika, gimnastyka artystyczna, język angielski, zajęcia logopedyczne, zajęcia terapia ręki, warcaby, zajęcia robotyki, zajęcia integracji sensorycznej, organizacja wycieczek.
- Zadanie 4: Dostęp do specjalistów - celem zadania jest zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy. W ramach zadania przeprowadzone zostaną zajęcia z psychologiem.
- Zadanie 5: Zakup pomocy dydaktycznych - zadanie ma na celu uzupełnienie bazy dydaktycznej przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W ramach zadania zakupione zostaną min.
testy psychologiczne - 1     zestaw
pomoce dydaktyczne do zajęć     umuzykalniających i rytmiki – 6 zestawów
pomoce dydaktyczne do zajęć     logopedycznych – 6 zestawów
pomoce dydaktyczne do zajęć     terapii ręki – 3 zestawy
pomoce dydaktyczne do     gimnastyki artystycznej – 6 zestawów
pomoce dydaktyczne do zajęć     plastycznych – 6 zestawów
pomoce dydaktyczne do zajęć     języka angielskiego – 6 zestawów
pomoce dydaktyczne do zajęć     robotyki (zestawy klocków) – 3 zestawy
sensoryczny podświetlany     stolik – 6 szt.
Magiczny Dywan urządzenie     interaktywne – 6 szt.

Grupa docelowa: Projekt skierowany jest do osób z województwa wlkp.( uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze woj. wielkopolskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego), 350 przedszkolaków (190 Dz., 160 Ch.) w tym 5 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (2Dz, 3Ch) i 10 nauczycieli (10K).
Cel projektu: Celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej skierowanej do 350 przedszkolaków (190 Dz., 160 Ch.) w tym 5 dz. ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (2Dz, 3Ch) z terenu gminy Krzemieniewo w okresie od 01.07.2024 r. do 31.08.2026 r. poprzez oferowanie zajęć dodatkowych, zajęć kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci, zakup pomocy dydaktycznych, dostosowanie 1 placówki dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnoz oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry pedagogicznej poprzez studia podyplomowe, szkolenia i kursy – 10 naucz. (10K).

Efekty / rezultaty projektu:
Liczba dzieci objętych     dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej – 350 osób
Liczba obiektów edukacyjnych     dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 1 szt.
Liczba przedstawicieli kadry     szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 10 osób
Liczba szkół i placówek     systemu oświaty objętych wsparciem – 6 podmiotów
Liczba dzieci/uczniów o     specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, objętych wsparciem – 5     osób
Liczba miejsc wychowania     przedszkolnego dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością – 1     szt.
Liczba ogólnodostępnych     szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem w zakresie edukacji     włączającej – 1 szt.
Liczba osób z niepełnosprawnościami     objętych wsparciem w programie – 1 osoba
Liczba obiektów     dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 1 osoba
Liczba przedstawicieli kadry     szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po     opuszczeniu programu – 10 osób
Liczba dzieci, które     uczestniczyły w dodatkowych zajęciach / eventach / wycieczkach w edukacji     przedszkolnej - 320 osób