Aktualności 2

Publiczne Przedszkole nr 2 w Pawłowicach

Animated textheadlineswords

Przejdź do treści

Aktualności 2

Wybór stron   [ 1 ]  [ 2 ] [ 3 ]

13-10-2023

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!
14 października, wszyscy pracownicy oświaty, mają swoje święto – jest to Dzień Edukacji Narodowej! Serdecznie dziękujemy za pamięć o nas w tym wyjątkowym dla nas dniu, za życzenia i podziękowania! Jest nam niezmiernie miło!  Zapraszamy do galerii!

12-10-2023

SAD!
W czwartek, wybraliśmy sie do sadu do Święciechowy, gdzie chcieliśmy pokazać dzieciom drzewka owocowe, na których dojrzewają owoce. Niestety, pogoda tego dnia zrobiła nam figla i zaczęło mocno padać. Mogliśmy tylko wejśc do magazynu, gdzie jabłka są segregowane i leżą w skrzynkach, by nastepnie trafić do naszego domu. Zapraszamy do galerii!

11-10-2023

SOK OWOCOWY!
" Wpadła gruszka do fartuszka,
a za gruszką dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaśc nie chciała,
bo śliweczka niedojrzała"!

"Pszczółki" - od poniedziałku, rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie dużej ilości owoców! W środę z przyniesionych owoców, zrobiły pyszny sok! Zapraszamy do galerii!


09-10-2023

TEATRZYK "POMPON"!
W poniedziałek 9 października, mieliśmy okazję gościć u siebie artystów z teatru "Pompon" z Leszna. Tym razem nasze przedszkolaki, pomagały sympatycznemu pieskowi Pomponowi w przegonieniu Czarnej Chmury, żeby znów zaświeciło słońce i nastał szczęśliwy czas. Dzieci, spędziły miło czas i  nauczyły sie po raz kolejny, że dobro zawszę zwycięża! Zapraszamy do galerii!

06-10-2023

SAŁATKA JARZYNOWA!
" Już sie jesień rozminęła z latem,
przyszła pora na kolacje pstrokate.
synowie i córki,
siekajcie warzywa, ogórki"!

Przez cały ubiegły tydzień, dzieci z grupy: Misie, rozmawiały o warzywach, dowiedziały sie ile witamin posiadają i jak ważne jest ich spożywanie. Na koniec tygodnia, zrobiły sałatke jarzynową Zapraszamy do galerii!


06-10-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"

Dziś w naszym przedszkolu, obchodzili urodziny: Adela Nowak i Przemysław Dworniczak z miesiąca wrzesień, oraz Klara Grzegorczyk z miesiąca październik
. Solenizantom, życzymy jeszcze raz: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

04-10-2023
       
PLAC ZABAW W KRZEMIENIEWIE!

W drodze powrotnej z Urzędu Gminy, udaliśmy się na nowy plac zabaw w Krzemieniewie. Zapraszamy do galerii!

 04-10-2023
     
WIZYTA U PANA WÓJTA!

W środę,  pojechaliśmy do Urzędu Gminy w Krzemieniewie. Na miejscu, przywitał nas Wójt gminy – pan Radosław Sobecki, który oprowadził nas po urzędzie i pokazał najważniejsze miejsca, takie jak: gabinet pana wójta, sala konferencyjna i inne gabinety, gdzie mieszkańcy naszej gminy, mogą udać się i załatwić wiele ważnych spraw. Dla odważnych przedszkolaków, była możliwość, zajęcia miejsca Pana Wójta w jego własnym fotelu. Zapraszamy do galerii!

    29-09-2023

DZIEŃ DYNI!
Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy wspolnie z rodzicami naszych Przedszkolaków w czwartek 28 wrzesnia, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje deser dyniowy, które przygotowały dla nas rodzice. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw i konkurencji: slalom między dyniami, wyścigi dyni na taczkach i wiele innych. Nie zabrakło również wspanialych zabaw tanecznych. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, malowały dynie na folii oraz wykonały piękne kukiełki wraz z rodzicami. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz zrobił sobie zdjęcie w dyniowej fotobudce. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.Zapraszamy do galerii!

29-09-2023

DZIEŃ CHŁOPAKA!
Dziś dziewczynki sto lat śpiewają,
bo Chłopcy święto mają.
Z okazji tego dnia niezwykłego,
życzymy Wam chłopcy
wszystkiego najlepszego!”
W piątek 29 września, obchodziliśmy w przedszkolu, bardzo przyjemne święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji, dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom Sto Lat,
złożyły życzenia i wręczyły prezenty. Zapraszamy do galerii!


26-09-2023

WYKOPKI!
We wtorek 26 września, wybraliśmy się na pole do Pana Tomasza Prałata z Pawłowic, gdzie mieliśmy możliwość zbierania ziemniaków - czyli wykopki. Dzieci były bardzo zadowolone i zbieranie ziemnaków nie sprawiało im żadnego problemu. Po wykopkach, podziękowały Panu Tomaszowi za mozliwość przyjazdu na jego pole! Zapraszamy do galerii!

20-09-2023

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!
„ Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się.
Od najmłodszego aż do starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
Dnia 20 września, obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Przedszkolaka. To święto, zostało uchwalone przez  Sejm RP we wrześniu 2013 roku i  ma na celu, promowanie edukacji przedszkolnej i pomóc w rozwoju naszych najmłodszych dzieci.  W naszym przedszkolu, od samego rana, panowała muzyczna atmosfera, dzieci już w szatni zostały przywitane piosenką. z okazji tego dnia, do przedszkola przyjechał pan trener Łukasz z Akademii Ruchu Zvinna i poprowadził dla przedszkolaków ogólnorozwojowe zajęcia sportowe. Dzieci na pamiątkę tego święta, dostały balony i medale.

19-09-2023

JESIENNY LAS!

We wtorek 19 września, pojechalismy do Uroczyska Nadolnik w Oporówku, gdzie na miejscu pan leśniczy, przeprowadził z nami pogawędkę na temat swojej pracy. Następnie, wybraliśmy sie na spacer po lesie w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni! Zapraszamy do galerii!


15-09-2023

"SPRZATANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI"!

Wpiatek 15 września, wzięlismy udział w akcji: "Sprzatanie świata-Polska 2023" pod hasłem: " Sprzątanie świata łączy ludzi". Ta akcja, to okazja, żeby zakomunikować nasz manifest niśsmiecenia. To symbol pomocnych rąk, które pomagają w ratowaniu naszej planety z ton śmieci. Zapraszamy do galerii!

15-09-2023

DZIEŃ KROPKI!

15 września, obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Przez cały dzień, wśród dzieci z grupy Pszczółki, panowała kropkowa rewia mody. Kropki, zachęcały do zabawy i pracy plastycznej. Przedszkolaki, poznały historię dziewczynki – Vashti, która, dzięki maleńkiej kropce z nieśmiałej istotki, stała się pewną siebie dziewczynką. Zapraszamy do galerii!


01-09-2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
W piątek 1 września, pani dyrektor Monika Wleklik, przywitała wraz z pracownikami Publicznego Przedszkola nr 2 w Pawłowicach nowy rok szkolny 2023/2024. Życzyła sobie, pracownikom a przede wszystkim dzieciom pomyślności i samych dobrych dni przez cały rok szkolny!


29-08-2023

DZIEŃ ADAPTACYJNY!

Dnia 29 sierpnia, odbył się w naszym przedszkolu Dzień Adaptacyjny, dla tych dzieci,
 
które 1 września, rozpoczną naukę w naszym przedszkolu. Dzieci na początku poznały swoje panie , które będą się nimi opiekowały , pobawiły się w kącikach zabaw,
 
następnie wszystkie razem zatańczyły i zaśpiewały. Zapoznały się również, ze swoimi szafkami, łazienką i kuchnią. Zapraszamy do galerii!

29-06-2023

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO U "PSZCZÓŁEK"!

W czwartek 29 czerwca, w grupie "Pszczółki", odbyło się zakończenie roku szkolnego.Przedszkolaki, pieknie zatańczyły przed pania dyrektor Moniką Wleklik, pokazały że przez cały rok, nauczyły się dużo nowych rzeczy.  Każda Pszczółka, otrzymałz dyplom i słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy rodzicom  za piękne kwiaty! Zapraszamy do galerii!

27-06-2023

PIKNIK I SPACER Z FREJĄ!

W środę przed zakończeniem roku szkolnego, odwiedziła nas Freja razem ze swoją opiekunką panią Małgosią, wszyscy razem na pożegnanie tego roku szkolnego, wybraliśmy się na ostatni spacer. Po spacerze, zrobiliśmy sobie piknik na naszym przedszkolnym tarasie. Freja poczęstowała nas smakołykami i razem z przedszkolakami zajadała pyszne lody! Zapraszamy do galerii.


28-06-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"

Dziś w naszym przedszkolu, obchodzili urodziny, dzieci z miesięcy czerwiec, lipiec i sierpień: Oliwia Wożniak, Gabriela Tórz, Nikodem Nowak, Przemysław Marszałek i Szymon Sobczak.
Solenizantom, życzymy jeszcze raz: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

16-06-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"

Dziś w naszym przedszkolu, obchodzili urodziny, dzieci z miesięcy czerwiec, lipiec i sierpień: Lena Wojciechowska, Zofia Musielak, Fabian Wawrzyniak, Igor Kostrzewa i Dawid Dworczak. Solenizantom, życzymy jeszcze raz: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

14-06-2023

WAKACJI CZAS…POŻEGNAŃ CZAS!

 
W środę 14 czerwca o godz. 17.00 – odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków, które od września tego roku, rozpoczną swoją edukację w oddziale przedszkolnym w Szkole w Pawłowicach. Na początku, pani dyrektor Monika Wleklik, powitała rodziców i podziękowała wszystkim za współprace w kończącym się roku szkolnym, następnie, nasze przedszkolaki, wykonały piękny występ artystyczny, przygotowany dla rodziców i obecnych pracowników naszego przedszkola. Każde dziecko, otrzymało dyplom zakończenia naszego przedszkola i niespodziankę. Potem były podziękowania, prezenty i kwiaty dla naszej kadry za co ogromnie dziękujemy! Po części artystycznej, udaliśmy się na plac, gdzie tradycyjnie posadziliśmy zielone drzewko ku pamięci naszych odchodzących przedszkolaków! Zapraszamy do galerii!


07-06-2023

ZATOKA PRZYGÓD!
W środę, pojechaliśmy wielkim autobusem do Zatoki Przygód do Rydzyny, gdzie nasze przedszkolaki, miały przed soba trzy godziny cudownej zabawy, w pierwszej części korzystały z urozmaiconego małpiego gaju, następnie w grupach udaliśmy się na warsztaty terapeutyczne, gdzie wykonywaliśmy każdy swoje pachnące mydełko. Nastepnie w przerwie pomiędzy zabawą a warsztatami, maluchy mogły zjeśc pyszne, chrupiące tosty. To był napradę super dzień! Zapraszamy do galerii!

04-06-2023

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"!
W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" , zostalismy zaproszeni do bibliteki , gdzie pani Katarzyna Wysocka, radna gminy Krzemieniewo, czytała naszym przedszkolakom opowiadania. Najważniejszym przesłaniem akcji, było hasło: Książka jest jak ogród! I właśnie dlatego, każda grupa, wykonała swój książkowy ogród! Dziekujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii!


LISTA SPONSORÓW FESTYNU RODZINNEGO!
1.       Pani Katarzyna Szpurka „Moia fotografia”.
2.       Pani Beata Chwaliszewska
3.       Pan Roman Czwojdrak
4.       Pani Dominika Drygas
5.       Pan Jakub Jankowiak
6.       Pan Aleksander Zientara
7.       Pani Malwina Kubiak
8.       „Anfil Kebab” – Krzemieniewo
9.       Pani Monika Kostrzewa
10.   Pani Magdalena Grzegorzewska
11.   Pani Beata Chwaliszewska
12.   Pani Anna Chwaliszewska
13.   Pani Patrycja Ratajczak
14.   Pani Joanna Poprawska
15.   Pani Marta Patelka
16.   Pani Marta Machulska
17.   Aeroklub Leszczyński
18.   Gminne Centrum Kultury Krzemieniewo
19.   „Granit” – Pawłowice
20.   Jarociński Batalion Remontu Lotnisk
21.   Salon Fryzjerski „Adaśko”- Poniec
22.   Pizzeria „ u Quurczaka”- Pawłowice
23.   Pan Sławomir Bernacki
24.   Pani Magdalena Spychała
25.   Pani Dominika Sobczak
26.   Pani Magdalena Adamczak
27.   „Euro-comfort” – Leszno
28.   Pani Natalia Wożniak
29.   Pracownia Florystyczna Bukieciarnia
30.   Salon Fryzjerski Natalia Kruk – Krzemieniewo
31.   „Świat Balonów” – Krzemieniewo
32.   Pan Daniel Nadolny
33.   Starostwo Powiatowe Leszno
34.   Pan Przemysław Kaczmarek – Fitness and Boxing – Leszno
35.   Serwis Samochodowy FHU Piotr Klupsz - Garzyn
36.   Firma „Kramp” – Pan Witold Matuszewski
37.   Pan Fabian Klupsch
38.   Pani Karolina Dworczak „Strefa Piękna” – Pawłowice
39.   Państwo Dworczak – „Pan Szczypiorek”
40.   Pani Justyna Kubiak – „Polomarket”
41.   Pan Tomasz Galon Sprzedaż Artykułów Rolniczych – Pawłowice
42.   „Kubera Racing”
43.   Pan Norbert Wojtkowiak – „Norbi Body Revolution”
44.    Kwiaciarnia „Stokrotka” – Krzemieniewo
45.   Pani Ann Maćkowiak
46.   Pani Donata Przemek Miedziaszczyk
47.   Pan Grzegorz Wysocki
48.   Firma „Agro-Tech - Junoszyn
49. Pani Monika Wleklik
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

03-06-2023

FESTYN RODZINNY!
 
W sobotę 3 czerwca, odbył się Festyn rodzinny, zorganizowany przez nasze przedszkole w Pawłowicach. Zabawa dla przedszkolaków,
ich rodzin i znajomych, odbyła się w Kociugach przy Wigwamie ( bardzo dziękujemy panu sołtysowi Kociug -  Romanowi Czwojdrak
za udostępnienie terenu oraz wsparcie finansowe). Atrakcji w tym dniu, było wiele: piękne przedstawienie „Królewna Śnieżka”,
przygotowane przez rodziców i pracowników naszego przedszkola, prezentacja szybowca, wozu strażackiego
oraz motorów policyjnych. Było również spotkanie z psem terapeutą – Freją i jej opiekunami , państwem Zaręba.
Można było, przejechać się na kucyku, dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, oraz korzystały z rożnych zabaw
przygotowanych przez Animatorów. Kawiarenka kusiła słodkimi wypiekami, przygotowywane były pizzerki przez jednego z tatusiów,
można było zjeść kiełbaskę z grilla, popcorn, watę cukrową, ponadto w salonie urody pod chmurką panie wykonywały kolorowe
warkoczyki i tatuaże. Dużym zainteresowaniem, cieszyła się loteria fantowa. Podczas festynu, oczywiście nie zabrakło
występów przedszkolaków. Były tańce i śpiewy i upominki z okazji dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty.
Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, pracownikom Publicznego Przedszkola nr 2 w Pawłowicach,
rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu festynu.  
Gdyby nie Państwa pomoc i wsparcie, wydarzenie to, nie byłoby tak cudowne i wspaniałe.
DZIĘKUJEMY BARDZO MOCNO!

01-06-2023

DZIEŃ DZIECKA!
" Kiedy śmieje sie dziecko - śmieje sie cały świat" - Janusz Korczak

W czwartek 1 czerwca, ochodziliśmy bardzo wazny dzień - DZIEŃ DZIECKA. z tej własnie okazji, w naszym przedszkolu juz od rana było wesoło i radosnie, dzieci z grupy 'Pszczółki", miały okazje sie troche pobrudzic i wykonały swoje własne slimy, oby dwie grupy dostały w prezencie na Dzień Dziecka, nowe zabawki do swoich sal, radość była ogromna. Zaraz po tej niespodziance, wyszliśmy na nasz plac, gdzie zostały poczęstowane lodami smerfowymi. To był bardzo sympatyczny dzień! Zapraszamy do galerii!


19-05-2023

ROWERÓWKA!
W dniu 19.05.2023 roku, dzieci z Przedszkola w Pawłowicach, wraz z rodzicami i rodzeństwem, uczestniczyły w wycieczce rowerowej w Pawłowicach, przy zachowaniu bezpieczeństwa ruchu oraz przestrzeganiu zasad kodeksu rowerzysty. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach przygotowanych przez panią Julite Klupsch, bawiły się przy muzyce a rodzice piekli kiełbaski przy ognisku, był również słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Pogoda i humor dzieciom dopisały. Była to dla nich pierwsza rowerowa wycieczka w przedszkolu. Zapraszamy do galerii!
Link do filmu z naszej rowerówki;


WIZYTA POLICJANTÓW!
Przed rowerówką, została przeprowadzona krótka pogawędka przez panów Policjantów, którzy przybyli do przedszkola na motorach. Tematem pogawędki, było: "Bezpieczeństwo na drodze"! Zapraszamy do galerii!

19-05-2023

DZIEŃ PSZCZÓŁ!
W piatek 19 maja, nasze przedszkole, odwiedziła pani Ewa Glapiak, która wraz z mężem, od wielu lat zajmują się pszczelarstwem, mają swoją pasiekę. Pani Ewa, w bardzo ciekawy sposób, przedstawiła, dzieciom historię odkrycia miodu jako słodkiej oraz zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego sie go pozyskuję.Dowiedzilismy się, że istnieje wiele rodzji miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Dużą atrakcja, było oglądanie plastra miodu, stroju pszczelarza i również przyborów , których używa się do pracy z pszczołami. Dzieci, dowiedziały się, jak pszczoły sa bardzo pracowite i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. tobyły bardzo ciekawe zajęcia, które długo pozostaną w naszej pamięci. Na zakończenie spotkania, odbyła się degustacja miodu i każde dziecko otrzymało również słodkiego cukiereczka "Pszczółkę". Zapraszamy do galerii!


17-05-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"

Dziś w naszym przedszkolu, obchodzili urodziny:Amelka Gajowa, Antoni Grzegorzewski  z miesiąca maj,
Andżelika Jóefiak i Marysia Rurarz z miesiąca czerwiec. Solenizantom, życzymy jeszcze raz: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!


12-05-2023

GOSPODARSTWO ROLNE!

 
W piątek, 12 maja, zostaliśmy zaproszeni do gospodarstwa rolnego, do Państwa Sobczaków – rodziców Szymona z grupy „Misie”. Na miejscu, zostaliśmy przywitani przez panią Dominikę i cudownego szczeniaka Binga. Pani Dominika, zaprowadziła nas do owczarni, gdzie każde odważne dziecko, mogło nakarmić i pogłaskać owieczki, następnie, poszliśmy do byków, które w zamian za zebraną świeżą trawę, polizały nas swoimi ogromnymi jęzorami. Pani Dominika, na koniec przygotowała dla nas ogromną niespodziankę, każdy przedszkolak, mógł poczęstować się przepysznym świeżym plackiem i skosztować pieczonego chlebka z ogniska. Dziękujemy jeszcze raz rodzicom Szymona za tak miłe ugoszczenie! Zapraszamy do galerii!

08-05-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"

Dziś w naszym przedszkolu, obchodzili urodziny: Łucja Wojciechowska z miesiąca luty, Maria Machulska z miesiąca marzec, Zofia Chwaliszewska, Blanka Kozłowska, Cezary Maćkowiak, Wojciech Chwaliszewski, oraz Franciszek Szuba z miesiąca kwiecień. Solenizantom, życzymy jeszcze raz: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

05-05-2023

MALOWANIE MUZYKĄ!
W piatek, grupa: "Misie", uczestniczyła w zajęciach z elementami arteterapi. Arteterapia, pozwala uwolnic nasze emocje, jak i potrzeby, a zatem pozwala na pełne zaangażowanie się w wykonywane prace. Misie wykonały piekne prace plastyczne, malując to co słyszeli, słuchając muzyki. Rozbudzili swą wyobraźnię i kreatywność! Zapraszamy do galerii!


03-05-2023

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA!
Konstytucja 3 Maja, była wielkim odiągnięciem narodu polskiego. Jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem dumy dla Polaków, oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy wtedy tę konstytucję dla ratowania Rzeczypospolitej stworzyli. Dnia 28 kwietnia, w naszym przedszkolu, odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Każdy przedszkolak, miał piękny kotylion biało-czerwony oraz flagę Polski. Był to bardzo uroczysty dzień w naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii!


03-05-2023

UCZCUJMY MAJOWE ŚWIĘTA!
 
„Polska uśmiechem serdecznie wita,
 
Orzeł w koronie strzeże jej bram.
 
Piało-czerwoną flagą spowita,
 
Serce i dusze zabrała nam”!
 
J. Janczarski

 
W czwartek 27 kwietnia, zostaliśmy zaproszeni do naszej miejscowej biblioteki, na zajęcia tematyczne, pt „Uczcijmy Majowe Święta”. Na zajęciach, były obecne panie bibliotekarki, ale także panie zaproszone specjalnie na tę okazję z Klubu Twórczych Czytelniczek.  Podczas spotkania, dzieci przypomniały sobie nasze symbole narodowe, wykonały razem z paniami biało-czerwoną girlandę , która została powieszona przed biblioteką a także w naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii!

25-04-2023

STRAŻ POŻARNA – LESZNO!

 
4 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, z tej właśnie okazji, pojechaliśmy dzisiaj do  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Na miejscu, panowie strażacy, oprowadzili nas po jednostce, opowiedzieli o swojej bardzo niebezpiecznej, ale także bardzo potrzebnej pracy. Mieliśmy także możliwość, zobaczenia zagrożenia pożaru na mobilnej macie : Domek Zagrożeń. Zapraszamy do galerii!

21-04-2023

URODZINY!
"Niech Ci słonko pieknie gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołek minki,
Dziś są Twoje Urodzinki"
W kwietniu, swoje urodziny w grupie: "Pszczółki", obchodzili: Maria Chwaliszewska, Wojciech Kmiecik i Julek Stempin. Solenizantom, życzymy jeszcze raz:STO LAT! Zapraszamy do galerii!

21-04-2023
EKOFESTON!
W piątek 21 kwietnia, wzięliśmy udział w: Ekofestonie, czyli Ogólnopolskim Festiwalu Ekologii, lekcja, odbywała się on-line!
20-04-2023

„ Z RADOŚCIĄ W EKOLOGIĘ – ŚCIEŻKĄ PO GRZYBOWIE”!

 
W czwartek 20 kwietnia, pojechaliśmy do Grzybowa do Pracowni Ćwiczeń Praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych, gdzie na miejscu, zostaliśmy poprowadzeni po Ścieżce Ekologicznej, na której znajdowały się takie przystanki, jak: Skarby z Ula, Ptasie Radio , Ziołowa Apteka i Warzywiak. Na każdym przystanku, dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawych i pożytecznych informacji o naszej przyrodzie. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia wiatraka: Czesia, który jest w Grzybowie od 2018 roku i cały czas działa. Wycieczka miała na celu, pogłębienie i zdobycie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Zapraszamy do galerii!

19-04-2023

ZIELONY OGRÓDEK!
Chcąc, zaprosić Wiosnę, by już zagościła z nami na stałe - "Misie" -postanowiły, założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, słoiczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystapieniem do pracy, poznały warunki potrzebne rosliną do wzrostu. Następnie w małych grupach siały sałatę, rzodkiewkę, koperek i pieruszkę, oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody a dzieci muszą pamietać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną, będą źródłem witamin na kanapkach. Zapraszamy do galerii!


05-04-2023

WIELKANOC!
W środę 5 kwietnia, przed Świętami Wielkanocnymi,wszyscy razem, usiedliśmy się do śniadania wielkanocnego, na którym, zgodnie z tradycją, nie zabrakło : białej kiełbaski, gotowanego jajka, wielkanocnej babki i baranka z masła. Przed posiłkiem, pani dyrektor, złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom serdeczne życzenia, oczywiście nie zapominając o tradycji Śmingusa Dyngusa..Po posiłku, odwiedził nas Zając, który wraz z dziećmi, wybrał się na plac zabaw w poszukiwaniu koszyczków ze słodyczami! Zapraszamy do galerii!

04-04-2023

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA!
7 kwietnia, obchodzimy Dzień Zdrowia i Dzień Służby Zdrowia. Z tej własnie okazji, pojechaliśmy do Ośrodka Zdrowia do Pawłowic, gdzie na miejscu panie pielęgniarki. oprowadziły nas po ośrodku i  opowiedziały o swojej pracy . Zapraszamy do galerii!

31-03-2023

KONKURS

WYNIKI KONKURSU: "WIELKANCNA PISANKA"!
W dniu 31 marca, komisja w składzie:
1. Zofia Łupicka - emerytowany pracownik przedszkola w Pawłowicach,
2. Teresa Klejbach- zaproszony gość, mieszkanka Pawłowic
3. Monika Wleklik - dyrektor naszego przedszkola.

Wyłoniła następujących zwycięzców w konkursie: "Wielkanocna Pisanka":


Miejsce I - Dawid Dworczak
Miejsce II - Gabrysia Zientara
Miejsce III - Marysia Machulska

Wszyscy uczestnicy, otrzymali dyplomy i upominki. Zapraszamy do galerii!


29-03-2023

DOMACHOWO!

We wtorek 28 marca, pojechalismy na "Warsztaty Wielkanocne", organizowane przez Gościniec w Domachowie. Na samym początku, zostalismy powitani przez Panią Beatę, która ubrana w tradycyjny strój biskupiański, zaprowadziła nas do kościoła w Domachowie. Tam na miejscu, ksiądz proboszcz Paweł, opowiedział nam o najstarszym drewnianym kościele w Polsce. Na sali Pani Beata i Pan Krzysztof, opowiedzieli nam o tracyjach biskupiańskich i zatańczyli z nami biskupiańskie tańce. Wykonaliśmy też pracę plastyczną, związaną z wielkanocą i każdy przedszkolak, otrzymł słodka niespodziankę! Zapraszamy do galerii

28-03-2023

URODZINY!

" Niech ci słonko ciepło gra,
niech Twój usmiech długo trwa!
Nie trac swej wesołej minki,
dziś są Twoje urodzinki"!

W marcu, swoje urodziny w grupie "Pszczółki", obchodzili: Zofia Szpurka, Hanna Spychała, Tymon Jankowiak, oraz w miesiącu luty: Marysia Marach. Solenizantom życzymy jeszcze raz :Sto Lat!


22-03-2023

WYNIKI KONKURSU: "WIOSNA OCZAMI DZIECKA"!
W dniu 22 marca, komisja w składzie:
1. Monika Bartkowiak - pracownik biblioteki w Pawłowicach,
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik naszego przedszkola,
3. Monika Wleklik - dyrektor naszego przedszkola.

Wyłoniła następujących zwycięzców w konkursie: "Wiosna oczami dziecka":

Grupa "Pszczółki":
Miejsce I - Maja Urbanowska
Miejsce II - Olivier Ślęzak
Miejsce III - Gabrysia Zientara

Grupa "Misie":
Miejsce I - Wojciech Chwaliszewski
Miejsce II - Miłosz Patelka,
Miejsce III - Oliwia Wożniak

Wszyscy uczestnicy, otrzymali dyplomy i upominki. Zapraszamy do galerii!


21-03-2023

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
"Marzanno, Marzanno - Ty zimowa panno,
my Ciebie żegnamy,
Wiosnę przywitamy"!

Dzsiaj 21 marca, obchodziliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci, przyszły w tym dniu ubrane na zielono, po to aby radośnie przywitać Wiosnę. Od rana, spiewaliśmy wesołe piosenki o wiośnie a po śniadaniu, wybraliśmy się na spacer aby pożegnać Zimę a przywitać gorąco panią Wiosnę. W tym dniu, także obchodzony jest Dzień Dzieci z Zespołem Downa, dlatego na znak pojednania z nimi, ubraliśmy skarpetki nie do pary! Zapraszamy do galerii!


15-03-2023

ROZLICZENIE AKCJI : GÓRA GROSZA!
Zakończyliśmy akcję: Góra Grosza! Bardzo dziękujemy za udział i wsparcie. Zebraliśmy: 358,84 zł
1 gr  - 43, 31zł
2 gr - 43, 24zł
5 gr - 98, 43zł
10 gr  - 87,56zł
20 gr  - 55,80zł
50 gr - 16,50zł
1 zł - 7zł
2 zł - 2zł
5 zł - 5zł
Kwota: 358,84zł!

15-03-2023

WIZYTA W PIEKARNI!

 
„Od piekarza bułeczka,
 
Od piekarza ciasteczka,
 
I już niebo w gębie mamy.
 
I za to Wam serdeczne
 
życzenia składamy”!

 
W środę 15 marca, obchodzimy Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej właśnie okazji, wybraliśmy się do piekarni w Osiecznej, gdzie na miejscu, panowie piekarze, opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy, oprowadzili po magazynie, opowiedzieli o rodzajach mąki. Każdy przedszkolak, mógł wykonać swoją drożdżówkę, którą panowie włożyli do ogromnego pieca. Na koniec, wręczyliśmy piekarzom laurkę i zaśpiewaliśmy Sto Lat w dniu ich święta. Zapraszamy do galerii!

09-03-2023

DINOZAURY!
Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.  Dzisiejsze zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzieci nauczyły się pięknie śpiewać piosenkę "Dinozaur Pimpus" . Na koniec dnia każdy przedszkolak z grupy Misie zrobił sobie zdjęcie w specjalnej dinozaurowej fotobudce. Zapraszamy do galerii!

08-03-2023

           DZIEŃ KOBIET!

 
               "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                 I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                 Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                 Dużo radości.

                 Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                 W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                 Każdego dnia dobry uczynek -
                 To jest od chłopców upominek".

 
8 marca -  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety.
 
W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodyczy, kwiatów i drobnych upominków. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia. Zapraszamy do galerii!

03-03-2023

NADLEŚNICTWO KARCZMA BOROWA!

 
W piątek 3 marca, wybraliśmy się do Nadleśnictwa Karczmy Borowej w Kąkolewie na lekcję przyrodniczą. Podczas spotkania, nasze dzieci dowiedziały się, jak ważna jest praca leśniczego dla naszych lasów i zwierząt, które w nim mieszkają. Pani, opowiedziała nam o różnych gatunkach ptaków, oglądaliśmy film przyrodniczy i  zgadywaliśmy odgłosy zwierząt! Zapraszamy do galerii!

03-03-2023

DINOZAURY!

"Pszczółki", przez cały tydzień rozmawiały o dinozaurach. Podczas zajęć, dowiedziały się, kiedy one żyły, jaka jest ich historia powstania i odejścia, poznały niektóre gatunki i uczyły sie ich trudnych nazw. Na koniec, wydobywały dinozaury z jajek lodowych i wynajdowały szkielety ukryte w piasku. Zapraszamy do galerii!

02-03-2023

URODZINY!
 
 
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
 
Dziś są Twoje urodzinki”!
 
 
 
W lutym, swoje urodziny w grupie ‘Misie”, obchodzili: Nela Adamczak i Szymon Homski .
Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

23-02-2023


WARSZTATY CZEKOLADOWE!

 
W czwartek 23.02.2023 r. do naszego przedszkola przyjechał CZEKOLADOWY AUTOBUS. Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. W wyjątkowym autobusie odbyły się  czekoladowe warsztaty. To jedyny taki autobus, który jeździ po Polsce odwiedzając przedszkola. Dzieci ubrane w piękne fartuchy i czepki zapoznały się z historią czekolady, poznały jej różne smaki, tworzyły własne wyroby, ozdabiały je i pięknie pakowały w pudełeczka. To świetny sposób na wspaniała zabawę i edukację. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza czekolady i zabrał ze sobą swoje czekoladowe smakołyki. Zapraszamy do galerii!

22-02-2023

OWCZARNIA W KOCIUGACH!

 
We wtorek 21 lutego, dzięki uprzejmości Państwa Chwaliszewskich, pojechaliśmy naszym autokarem szkolnym do Kociug do Owczarnia. Na miejsce, mieliśmy możliwość, nie tylko zobaczenia miejsca, gdzie mieszkają owieczki, ale także mogliśmy nakarmić te najmłodsze. Dzieci były bardzo zadowolone! Zapraszamy do galerii!

14-02-2023

BALIK!

 
„ W karnawale, w karnawale
 
Dzieci bawią się wspaniale!
 
W karnawale każdy chcę,
 
Tańczyć , śpiewać, bawić się”!
 
 
We wtorek 14 lutego, odbył się w naszym przedszkolu Balik Karnawałowo-Walentynkowy. Dzieci tego dnia, mogły przebrać się za co tylko chciały. Sale, były kolorowo ubrane. Było mnóstwo tańca, radości i wspólnej zabawy. Zapraszamy do galerii!


25-01-2023

URODZINY!
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki”!

 
W środę 25 stycznia, swoje urodziny w grupie "Misie", obchodzili: Paulina Józefiak i Miłosz Patelka. Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

25-01-2023

URODZINY!
„Niech ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa,
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki”!

 
W środę 25 stycznia, swoje urodziny w grupie ‘Pszczółki”, obchodzili: Milenka Maślonka, Gabriela Zientara, Mateusz Jędroszkowiak i Olivier Ślęzak. Solenizantom jeszcze raz życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

24-01-2023

ZIMOWE ZABAWY „PSZCZÓŁEK”!

 
Niestety, na dworze nie ma śniegu i nasze dzieci, nie miały okazji podczas pobytu w przedszkolu, wyjść na plac i pobawić się w śniegowe zabawy. Dlatego, pani Julita, przygotowała dla nich sztuczny śnieg, żeby miały chociaż trochę frajdy i mogły się nim pobawić! Zapraszamy do galerii!

24-01-2023

TERAPIA PEDAGOGICZNA

"Nie musisz mieć przyjaciół stu,
nie musisz mieć dziesięciu,
wystarczy byś jednego miał,
a to już wielkie szczęście.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto zawsze cię zrozumie,
gdy dobrze jest – to cieszy się,
gdy źle – pocieszyć umie.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto nigdy nie zawiedzie,
a poznasz go, bo z tobą jest
gdy coś się nie powiedzie".
 
 
           Na dzisiejszych zajęciach z pedagogiem, rozmawialiśmy o tym czym jest przyjaźń, jak ważny jest dla każdego z nas przyjaciel. Dzieci wymieniały różne cechy dobrego przyjaciela oraz czynności, które można z nim wykonywać. Przyjaciel jest towarzyszem zabaw, ale też może być osobą, o którą  dziecko się troszczy, pociesza ją, pomaga w sytuacjach trudnych emocjonalnie.  Poznały emocje, które w różnych okolicznościach z przyjacielem można przeżywać.
 
           Przyjaźnie pomagają dziecku  rozwijać się emocjonalnie i moralnie. Przedszkolak uczy się wychodzenia z rozwojowego egoizmu, starania się nie tylko o siebie, ale też o przyjaciela. Widać to dobrze w sytuacjach, kiedy dziecko dba o „sprawiedliwość” i równy podział – pilnuje, aby smakołyk czy przywilej trafił nie tylko do niego, ale też do przyjaciela. Starszy przedszkolak potrafi też, choć to szczególnie trudne, podzielić się czymś, co jest dla niego ważne ze swoim przyjacielem.
 
           Dzieci wykonały piękne serduszka dla swego przyjaciela oraz wspólnie na koniec zajęć zatańczyły „Serduszko Przyjaźni”. Zapraszamy do galerii!


18-01-2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

 
„Na Dzień Babci i Dzień Dziadka,
 
Chcę Wam złożyć serdeczne życzenia,
 
Byście lat setnych dożyli,
 
Nie wiedząc co to zmartwienia”!

 
Babcia i Dziadek, to dwie bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Więc, z tej właśnie okazji nasze przedszkolaki, zaprosiły swoich dziadków na występy do Sali Wiejskiej w Pawłowicach. Poprzez wiersze, piosenki i taniec, chciały im serdecznie podziękować za miłość, za dobre serce i za wszystko co dla babcia i dziadek dla nich robią każdego dnia! Zapraszamy do galerii!  

15-01-2023

MISIE ROBIĄ KARMNIKI!

 
Przedszkolaki, bardzo dobrze wiedzą, że w okresie zimowym, trzeba dbać o ptaki, które nie odlatują na czas zimy do ciepłych krajów. Rozmawiały o tym na zajęciach i postanowiły , wykonać swoje małe karmniki, które zawiesiły w naszej okolicy! Zapraszamy do galerii!

03-01-2023

KONKURS: "ZIMOWY KRAJOBRAZ"!
W dniu 19 grudnia, konisja w składzie:
1. Halina Lisiak - emerytowany pracownik naszego przedszkola
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik naszego przedszkola
3. Monika Wleklik - dyrektor naszego przedszkola:

Wyłoniła, następujących zwycięzców w konkursie; "Krajobraz Zimowy":
Miejsce I - Igor Kostrzewa
Miejsce II - Milenka Maślonka
Miejsce II - Maja Urbanowska

Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali dyplomy i upominek. Zapraszamy do galerii!

23-12-2022

WIGILIA!
"Na niebie pierwsza gwiazda
Ogłasza nam nowinę
Że czas zasiąść do stołu
I rozpocząć Wigilię"!

18-12-2022

„I TY MOŻESZ ZOSTAC POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”!

 
W ramach akcji : „I Ty możesz zostać pomocnikiem świętego Mikołaja”, z zebranych produktów, zrobiliśmy 17 paczek i zostały one rozwiezione niektórym samotnym osobom w miejscowościach
: Pawłowice, Robczysko i Kociugi. Zapraszamy do galerii!

15-12-2022
WYNIKI KONKURSU!
"Stroik Bożonarodzeniowy!

W dniu, 3 grudnia - komisja w składzie:

1. Monika Glapiak - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krzemieniewie
2. Małgorzata Zaręba - emerytowany pracownik Przedszkola w Pawłwicach
3. Monika Wleklik - dyrektor Przedszkola w Pawłowicach

Wyłoniło, następujących zwycięzców w konkursie: "Stroik Bożonarodzeniowy":
Miejsce I - Milena Maślonka
Miejsce II - Maja Urbanowska
Miejsce III - Fabian Wawrzyniak

Wszyscy uczestnicy konkursu, odtrzymali dyplom i upominek. Zapraszamy do galerii!

15-12-2022

SPOTKANIE Z GWIAZDOREM!

 
„Wszystkie dzieci Gwiazdora kochają,
 
Wszystkie dzieci na Niego czekają,
 
Moc prezentów każdemu przyniesie,
 
Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

 
Spotkanie z Gwiazdorem, to najbardziej oczekiwany dzień w roku przez wszystkie dzieci. Właśnie w środę – 14 grudnia, miało miejsce w naszym przedszkolu, to ważne wydarzenie. Dzieci , przygotowały dla Gwiazdora piękny występ artystyczny i w nagrodę, za to, dostały od niego prezenty. Nasz ważny gość, nie zapomniał również o prezentach dla pracowników przedszkola, za co ogromnie dziękujemy! Zapraszamy do galerii!

11-12-2022
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Serdecznie dziękujemy, za zaangażowanie się do akcji:" I ty możesz zostać Świętym Mikołajem"! Zebrane produkty, przekażemy dla samotnych osób w naszym otoczeniu!11-12-2022

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE!
 
W piątek 9 grudnia, przyjechała do na Pani z Edu Aminki, która przygotowała dla naszych dzieci: Warsztaty Bożonarodzeniowe.
Podczas zajęć, przedszkolaki, wykonały piękne choinki z mchu. Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

URODZINY!
 
„Niech Ci słonko ciepło gra,
 
Niech Twój uśmiech długo trwa.
 
Nie trać swej wesołej minki,
 
Dziś są Twoje urodzinki!”

 
W środę 7 grudnia, swoje urodziny w grupie  „Pszczółki”, obchodzili : Maja Urbanowska, Zofia Bernacka, Szymon Kolańczyk, Nikodem Adamczak i Wiktor Biernaczyk.
Solenizantom jeszcze raz, składamy życzenia: Sto Lat!  Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

PARTNERSKA CHOINKA!

 
We wtorek 6 grudnia w Mikołajki, dzieci z naszego przedszkola, wybrały się przed Urząd Gminy Krzemieniewa, gdzie Organizacja „Partnerstwo dla Wolontariatu”, zaprosiła wszystkich chętnych do ubrania choinki.  Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców, zawiesili ozdoby na ogromnej choince! Zapraszamy do galerii!

11-12-2022

MIKOŁAJKI!
 
„Mikołajki, Mikołajki!
 
Dla nas dzieci – to dzień z bajki”!
 
Dzień 6 grudzień – jest bardzo miłym dniem dla wszystkich dzieci. Tego dnia i w naszym przedszkolu, od rana panowałam radosna atmosfera.
Wszyscy, wypatrywaliśmy specjalnego gościa – Mikołaja! No i pojawił się ona na naszym przedszkolnym placu,
co prawda nie wszedł do przedszkola, ale zostawił prezenty pod choinką i obiecał, że niedługo się u nas znowu pojawi!

05-12-2022

FREJA MIKOŁAJEM!
W poniedziałek, dzień przed Mikołajkami, nasza suczka z dogoterapii- Freja, wcieliła się w rolę Mikołaja i odwiedziała nas w przedszkolu! Zapraszamy do galerii

30-11-2022

ANDRZEJKI!
 
W środę- 30 listopada, obchodziliśmy w przedszkolu – Andrzejki! Zabawę z dziećmi, panie nauczycielki, zaczęły, od krótkiej pogawędki dotyczących Andrzejek. Opowiedziały przedszkolakom skąd pochodzi ten zwyczaj i że kilkadziesiąt lat temu, bardzo poważnie podchodzono do wróżb i czarów, które towarzyszyły temu magicznemu dniu. Następnie, wszyscy razem, wróżyli sobie i czarowali. Zapraszamy do galerii!


29-11-2022

TEATRZYK !

 
„Dziękuję, przepraszam i proszę,
 
czy nosisz koronę, czy nie!
 
Dziękuję, przepraszam i proszę,
 
ciekawe czy ktoś w zamku teraz rozpozna mnie”?
 
 
We wtorek, 29 listopada, przyjechał do nas Teatrzyk „Herbi” z Leszna z przedstawieniem: „Trzy magiczne słowa”. Artyści, jak zwykle, mieli dla naszych przedszkolaków, bardzo ciekawy spektakl, w którym czynnie brały one udział. Przedstawienie, miało na celu, uświadomienie dzieciom, że warto używać w życiu trzech magicznych słów; Dziękuję, Przepraszam i Proszę! Zapraszamy do galerii!

27-11-2022

DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU!

 
25 listopada, tym razem w przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci, przyniosły w tym dniu swoje pluszowe Przytulanki i przez cały dzień bawiliśmy się, tańczyliśmy i pracowaliśmy razem z misiami. Zapraszamy do galerii!

25-11-2022

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

 
„Czy to jutro, czy to dziś,
 
Wszystkim jest potrzebny miś”!

 
25 listopada, na całym świecie, obchodzimy : „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to, zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego Misia. Pluszowe misie, szybko podbiły serca wszystkich dzieci na świecie. Z tej właśnie okazji, rodzice wraz z nauczycielami z naszego przedszkola, wystąpiły dla wszystkich dzieci z teatrzykiem: „Bal w pokoiku lal”! Zapraszamy do galerii!

21-11-2022
"DESZCZOWA CHMURA"!
Przez cały tydzień "Pszczółki", rozmawiały o deszczowej pogodzie jesienią. Na końcu tygodnia, zrobiły deszczowy eksperyment.


20-11-2022
PODZIEKOWANIA!
Serdecznie dziękujemy Panu Olkowi - tacie Gabrysi z "Pszczółek", za pomoc przy mocowaniu siatki na naszym placu!


17-11-2022

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!

 
„Dziś jest nasze pasowanie,
 
Są tu nasze drogie panie,
 
Już od dzisiaj przyrzekamy,
 
Że przedszkole pokochamy”!

 
W czwartek, 17 listopada, odbyła się w przedszkolu bardzo ważna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Na wstępie, pani dyrektor Monika Wleklik, przywitała rodziców, po czym odbył się krótki występ artystyczny, przygotowany przez panią wychowawcę grupy Julitę Klupsch. Po występie, dzieci zostały Pasowane na Przedszkolaka przez panią dyrektor, ogromnym ołówkiem. Od dziś, są prawdziwymi przedszkolakami.  Zapraszamy do galerii!

15-11-2022

DZIEŃ KREDKI!

 
„Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę,
 
Kolorowe kredki, bardzo lubią mnie.
 
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
 
Namalują wszystko – to co, chcę”!

 
We wtorek, 15 listopada, udaliśmy się do naszej pobliskiej biblioteki, gdzie Pani Monika i Pani Patrycja, przygotowały dla naszych przedszkolaków – zajęcia z okazji zbliżającego się – Dnia Kredki! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii!

13-11-2022

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!
 

„ Kto Ty jesteś – Polak mały,
 
Jaki znak Twój? – Orzeł biały,
 
Gdzie Ty mieszkasz – między swymi,
 
W jakim kraju – w Polskiej ziemi…”
 
                            Władysław Bełza
 
 
W czwartek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszym przedszkolu – Dzień Niepodległości. Z tej okazji, dzieci przyszły ubrane na galowo, wykonały flagi w naszych ojczystych barwach. Uczciły pamięć o tym święcie – i o godzinie 11.11 , zaśpiewaliśmy wszyscy razem Hymn Narodowy. Następnie, dzieci z grupy „Misie”, przedstawiły młodszym kolegom program artystyczny o tematyce Święta Niepodległości. Oczywiście, nie zabrakło tradycji, i ze smakiem zjedliśmy rogale Marcińskie. Zapraszamy do galerii!

09-11-2022

PIECZEMY CIASTECZKA Z PANEM WÓJTEM!

 
11 listopada, zbliża się do nas wielkimi krokami, z tej właśnie okazji, dzieci z grupy „Misie”, zaprosiły  Wójta naszej gminy  – pana Radosława Sobeckiego, na :”Patriotyczne Pieczenie Ciasteczek”. Pan Wójt, przyjął nasze zaproszenie i właśnie dziś przyjechał do przedszkola. Dzieciaki i pan Wójt, zabrali się ochoczo do pracy. Na samym początku, wałkowali ciasto, potem wykrajali ciasteczka a na samym końcu, lukrowali je w nasze barwy narodowe : biało-czerwone!  Jeszcze raz dziękujemy panu Wójtowi za przybycie. Zapraszamy do galerii!

09-11-2022

ZBIÓRKA KASZTANÓW!

 
We wtorek – 8 listopada, odbyło się rozstrzygnięcie akcji:  Zbiórka Kasztanów!
 
Miejsce I – Wojciech Chwaliszewski - 126,8 kg
 
Miejsce II –  Zofia Chwaliszewska - 77,93 kg
 
Miejsce III – Igor Kostrzewa - 63 kg
 
Wszyscy uczestnicy akcji, otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy, za tak liczny udział! Zapraszamy do galerii!

03-11-2022

WYNIKI KONKURSU „KARMNIK” i „BUDKA LĘGOWA”!
 
W dniu 03.11.2022 roku, komisja w składzie:

1.       Pan Ryszard Machowiak – sołtys wsi Robczysko,
 
2.       Pan Tomasz Adamczak – sołtys wsi Pawłowice
 
3.       Pan Roman Czwojdrak – sołtys wsi Kociugi

Wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie: „Karmnik”:
 
Miejsce I – Hanna Spychała
 
Miejsce II – Szymon Kolańczyk
 
Miejsce III – Zofia Bernacka
  
Wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie: „Budka Lęgowa”:
 
Miejsce I – Marysia Machulska
 
Miejsce II – Amelia Gajowa
 
Miejsce III – Olivier Ślęzak
 
Wyróżnienie – Szymon Sobczak
 
Nagroda za udział – Alan Spyrka
 
Konkursy, odbyły się, pod nadzorem Nadleśnictwa Karczma Borowa. Wszyscy uczestnicy konkursów, otrzymali dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo, oraz pana sołtysa Romana Czwojdraka. Karmniki i budki lęgowe, będą umieszczone na placu przedszkolnym, ale również niektóre z nich, znajdą swoje miejsca na terenie naszej całej gminy, ponieważ zostały zabrane przez sołtysów do swoich miejscowości. Zapraszamy do galerii!

26-10-2022
AKCJA „JABŁUSZKO”.

 
Nasza największa siła tkwi
 
w dobroci i czułości
naszego serca…”

 
Akcja charytatywna:  „Jabłuszko”, jest organizowana przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński i w tym roku była kierowana, do: Nataszy, Krzysia, Marcela, Wojtka, Grzesia, Wiktorii i Oli. W naszym przedszkolu, również mieliśmy okazję, pomóc tym dzieciom. Razem zebraliśmy: 810,70zł. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie! Zapraszamy do galerii!

24-10-2022
WILKI!
"Pszczółki" - wykorzystały dary jesieni - liście klonu i zrobiły z nich pracę plastyczną. pt:"Wilki".20-10-2022

KISZENIE KAPUSTY JAK DAWNIEJ!
 
W czwartek, nasze dzieciaki, udały się do Izby Regionalnej w naszej miejscowości, na kiszenie kapusty. Przedszkolacy, z ciekawością, słuchały pani Moniki, która opowiadała nam o tym, jak w dawnych czasach kisiło się kapustę, jaka to była ciężka i męcząca praca. Następnie, każdy chętny przedszkolak, tarł marchewkę, szatkował kapustę heblem a na koniec dusił ją w beczce swoimi stopami. Ukiszoną kapustę, zabraliśmy do przedszkola w nadziei, że nasza pani Marysia, wyczaruję z niej coś pysznego do zjedzenia. Zapraszamy do galerii!

20-10-2022

MISIE ROBIĄ KOMPOTY!
 
Jesień, to pora roku, która daje nam w darze mnóstwo zdrowych warzyw i owoców. „Misie”, przez cały tydzień, rozmawiały o darach jesieni, poznawały jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw dla naszego organizmu. Pod koniec zajęć, zrobiły zapasy na zimę w formie pysznych kompotów!

15-10-2022


13-10-2022
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA- NA WESOŁO


13-10-2022

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA!
 
„Niechaj cieszą się dzieciaki,
 
w mig zbiorą te ziemniaki,
 
co wyrosły nam na polu,
 
uprawianym w tym przedszkolu.”
 
W piękny październikowy dzień, dzieci z naszego przedszkola, wraz ze swoimi rodzicami, zebrały się na placu przedszkolnym, żeby bawić się na Festynie, pt.: Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Było mnóstwo zabaw, konkurencji, uśmiechu i muzyki. Uwieńczeniem wspaniałej imprezy, była uczta z pieczonych ziemniaków, które smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas, przyniósł wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.

11-10-2022

ŚWIĘTO DRZEWA!
10 października – przypada bardzo ważny dzień dla naszej planety – Święto Drzewa. Już od 20 lat, badania naukowców, wykazały dobroczynne działania drzew. Poprzez dotyk,głaskanie, czy przytulanie się do drzewa, doświadczany promieniowania, które leczy dolegliwości psychiczne i fizyczne. Żeby to sprawdzić, udaliśmy się do Krzemieniewa na ścieżkę edukacyjną, gdzie każdy z nas mógł, przytulić się właśnie do drzewa. Zapraszamy do galerii!

11-10-2022

WIZYTA W URZĘDZIE GMINY KRZEMIENIEWO!

11-10-2022

URODZINY!
 
„Niech Ci słonko, ciepło gra,
 
niech Twój uśmiech długo trwa.
 
Nie trać Swej wesołej minki,
 
dziś są Twoje Urodzinki”!
 
W miesiącu: wrzesień, w przedszkolu, urodziny obchodziły dzieci z grupy „Misie”: Maja Ratajczak, Hanna Adamczak, Bartłomiej Rosik i Alan Spyrka. Solenizantom jeszcze raz, życzymy: Sto Lat! Zapraszamy do galerii!

11-10-2022

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JESIENNE DRZEWO”!
 
W dniu 4.10.2002roku, komisja w składzie:
 
1. Monika Wleklik – dyrektor przedszkola
 
2. Maria Reggig – pracownik przedszkola
 
3. Małgorzata Zaręba – emerytowany pracownik przedszkola,
 
wyłoniło następujących zwycięzców w konkursie „Jesienne Drzewo”:
 
„Pszczółki”:
 
Milena Maślonka – miejsce I
 
Gabriela Zientara – miejsce II
 
Olivier Ślęzak - miejsce III
 
Maja Urbanowska – miejsce III
 
„Misie”:
 
Bartłomiej Rosik – miejsce I
 
Wojciech Chwaliszewski – miejsce II
 
Maja Ratajczak – miejsce II
 
Nikodem Nowak – miejsce III
 
Oliwia Wożniak – miejsce III
 
 
Wszystkich prac, wpłynęło” 26. Dzieci, zostały nagrodzone dyplomami, książkami, oraz słodkimi niespodziankami. Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii!

PODZIĘKOWANIA!
 
Serdecznie dziękujemy, pani Marcie Machulskiej,
za podarowanie naszym przedszkolakom owoców i warzyw!

04-10-2022


02-10-2022

PSZCZÓŁKI WITAJĄ JESIEŃ!
 
 
Idzie łąką, idzie polem,
 
pod złocistym parasolem.
 
Gdy go zamknie - słońce świeci,
 
Gdy otworzy - pada deszcz.
 
Kto to taki, czy już wiecie?
 
Tak, to właśnie – Jesień jest!”
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Tadeusz Śliwak

 
Przez cały tydzień, dzieci z grupy „Pszczółki”, witały, piękną porę roku, która czaruje nas takimi kolorami jak: czerwony, pomarańczowy, żółty i brązowy. Kolory te pięknie lśnią na jesiennych liściach. Przedszkolaki na zajęciach poznawały wszystkie dary jesieni, szukały jesieni na spacerach i wykonywały jesienne prace. Zapraszamy do galerii!

26-09-2022

TEATRZYK!
Dziś w przedszkolu, odbył się spektakl, pt. „ Pszczoły”, przygotowane przez Teatrzyk Pompon z Leszna, który tworzą panie Dorota i Zosia Sacha. Podczas ponad półgodzinnego przedstawienia, nasze dzieci bawiły się z pszczołą Eugenią i pszczołą Martyną. Przedstawienie, było bardzo wesołe i przyniosło naszym przedszkolakom wiele radości. Zapraszamy do galerii!


ALARM PRZECIWPOŻAROWY!
22 września 2022 roku, o godzinie 10.10 - przedszkolacy z naszego przedszkola, brały udział w próbnej ewakuacji. Ewakuacja, odbyła się pod nadzorem głównego Specjalisty ds. BHP i Poż Pani Katarzyny Jakubowskiej- Rozwalka. Ewakuacja przebiegła prawidłowo!

20-09-2022

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!
 
 

18-09-2022

SPRZĄTANIE ŚWIATA – „Wszystkie śmieci są nasze!”
 
W piątek 16 września, wzięliśmy udział w akcji – „Sprzątanie Świata – Polska 2022”, pod hasłem:
„Wszystkie śmieci są NASZE”. Akcja, miała na celu manifestację,
 
przeciwko śmiecenia przez nas – ludzi - swojej planety, swojego miejsca do życia, wszystkie śmieci,
które znajdujemy wokół nas, zostawił właśnie człowiek.
 
Przedszkolaki z chęcią, zabrały się do porządkowania placu przy naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii.

18-09-2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!
 

01-09-2022

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023!
1 września 2022 roku o godz. 8.00, razem z dziećmi przywitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. W tym roku, mieliśmy wyjątkowego gościa – Pana wójta – Radosława Sobeckiego,
który w uroczysty sposób, przywitał nową Panią dyrektor Monikę Wleklik i pożegnał odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią dyrektor Irenę Knuła.
Pan wójt, jak i Pani dyrektor Monika Wleklik, życzyli wszystkim zgromadzonym gościom wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii!

01-09-2022

 DZIEŃ ADAPTACYJNY!
Dnia 26 sierpnia – w czwartek, odbyły się w naszym przedszkolu po raz drugi zajęcia adaptacyjne, dla tych dzieci,
które 1 września, rozpoczną naukę w naszym przedszkolu. Dzieci na początku, pobawiły się w kącikach zabaw,
następnie wszystkie razem zatańczyły i zaśpiewały! Zapraszamy do galerii.,
Ⓒ Copyright by Przedszkole w Pawłowicach 2010-2024
Tel. 65 5367-444
przedszkole@przedszkolepawlowice.pl
Wróć do spisu treści