Aktualności 1 - Przedszkole w Pawłowicach

Aktualności 1

Wybór stron  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]

UWAGA

W związku z panującą nadal epidemią COVID19, informujemy, iż na nurtujące Państwa pytania związane z funkcjonowaniem przedszkola, odpowiedzi udziela dyrektor przedszkola ( po uprzednim telefonicznym umówieniu się).  Numer tel. 655367444

DYŻUR!

Dzień 14.10.2021 roku (Dzień Edukacji Narodowej), jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Dla rodziców, którzy nie mogą zapewnić w tym dniu opieki swoim dzieciom, będzie zorganizowany dyżur. Wiadomość o dyżurze, prosimy podać do 11 października. Dziękujemy!

Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek skonstruowanych

z małych części, gdyż grozi to zagubieniem zabawki, lub - co gorsza możliwością

zadławienia się jej małą częścią.  Dziękujemy za zrozumienie!!!

UWAGA!

Przypominamy rodzicom, aby do przedszkola przyprowadzać dzieci, które nie mają kataru, nie kaszlą. Zadbamy w ten sposób o zdrowie swoje, ale również innych!

RADA RODZICÓW.
Przewodnicząca: Jagoda Klupsch
Zastępca: Ewa Białek
Sekretarz: Katarzyna Spyrka
Skarbnik: Karolina Adamczak
Członek: Jagoda Nowak

Informujemy rodziców, że  stawka za żywienie:
2 posiłki -5 zł
3 posiłki -6 zł

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ!
9 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji, zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Łukasza Marszałka – tatę Przemka z grupy „Pszczółki”, który jest listonoszem. Pan listonosz, opowiedział nam o swojej pracy a na koniec zrobił wszystkim ogromną niespodziankę, wręczając każdemu zaadresowany do niego list ze słodką niespodzianką. Zapraszamy do galerii!

DZIEŃ DRZEWA!
Z okazji obchodzonego 10 października Światowego Dnia Drzewa, nasze przedszkolaki, posadziły na placu przedszkolnym nowe drzewko. Zapraszamy do galerii!

KOLOROWE WARZYWA!

„Chrup warzywa dla urody,
kto je wcina, ten jest zdrowy.
Wybór wielki, warzyw pełno,
więc wybierzesz coś na pewno”.

Przez cały poprzedni tydzień „Pszczółki”, rozmawiały o warzywach. Dowiedziały się, jakie spożywanie ich jest ważne dla naszego zdrowego rozwoju. Robiły eksperyment, pt. „Czy warzywa piją wodę”, wykonywały również warzywne pieczątki, przez co dowiedziały się, jak dane warzywo wygląda w przekroju. Zapraszamy do glerii!

2021-10-18

KOLOROWE WARZYWA  - „MISIE”!
Przedszkolaki z grupy „Misie”, przez cały poprzedni tydzień rozmawiały o wartościach odżywczych, jakie dostarczają nam warzywa. Robiły piękne, kolorowe pacynki i smaczną i zdrową sałatkę warzywną.  Zapraszamy do galerii!

2021-10-18
KOLOROWE OWOCE – „MISIE”!
„Wpadła gruszka do fartuszka,
a na koniec dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaść nie chciała,
bo śliweczka niedojrzała.”
Kolorowe owoce, królowały u naszych przedszkolaków w grupie – „Misie”. Dzieci dużo rozmawiały na ich temat, dowiedziały się, jak ważne jest ich spożywanie dla organizmu. Robiły owocowe pacynki i smaczną sałatkę. Zapraszamy do galerii!

2021-10-07

DZIEŃ CHŁOPAKA!

Dnia 30 września, obchodziliśmy w naszym przedszkolu: „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji, dziewczynki, przygotowały dla swoich kolegów z grup, słodkie niespodzianki.
Było dużo zabawy, życzeń i uśmiechu. Zapraszamy do galerii!

2021-10-04

URODZINY!

„Słońce świeci dziś dla Ciebie,

a chmurki tańczą na niebie!

Śmieją się motylki,

a biedronki i kwiatki,

przesyłają życzenia

i słodkie buziaki”!

W miesiącu : wrzesień – urodziny w naszym przedszkolu obchodzili: Jan Białek i Filip Adamczak z grupy „Misie”, oraz Hanna Adamczak, Alan Spyrka i Bartłomiej Rosik z grupy „Pszczółki”. Zapraszamy do galerii!

2021-09-27

WYCIECZKA DO LASU!

W poniedziałek 27 września, wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Spacer do ścieżce edukacyjnej, przybliżył naszym przedszkolakom środowisko przyrodnicze jakim jest las.  Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w lesie i różne rodzaje drzew. Po nauce, ruszyliśmy w poszukiwaniu grzybów! Zapraszamy do galerii!

2021-09-27

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

„ Hola, hola!

Oto przedszkolak”!

20 września, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolak.  Już od samego rana w każdej grupie planowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, między innymi zabawy ruchowe i słodkie niespodzianki. Zapraszamy do galerii!

2021-09-19

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!

„Biedroneczka mała,

trzy kropeczki miała.

Chciała je policzyć,

ale nie umiała”.

Międzynarodowy Dzień Kropki – to dzień kreatywności dla najmłodszych dzieci. D samego rana w naszym przedszkolu, cieszyliśmy się tym dniem. Wspólnie obejrzeliśmy fil edukacyjny na temat książki THE DOT – którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która właśnie dzięki małej kropce, zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Zapraszamy do galerii!

2021-09-19

DZIEŃ ADAPTACYJNY!

Pod koniec sierpnia w przedszkolu, odbyły się Dni Adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków. Celem takich spotkań, było zapewnienie nowoprzyjętym dzieciom atmosfery zaufania, bezpieczeństwa i akceptacji. Dzieci przez chwilkę wspólnie się pobawić i poznać. A rodzice, zapoznali się z zasadami funkcjonowania naszego przedszkola. Zapraszamy do galerii!

Ⓒ Copyright by Przedszkole w Pawłowicach 2010-2021
Tel. 65 5367-444